Liga prvaka - Skupina D, 5. kolo, 23.11.2011.
Partizan 24:35 Kiel
Kiel

Kiel slavio u Pioniru

Ivana Strahija • četvrtak, 24.11.2011.

S uvjerljivih +11 slavio je Kiel u Beogradu, pokazavši time Partizanu gdje mu je mjesto u Ligi prvaka. Druga je to pobjeda Nijemaca nad Srbima u svega par dana, za vikend je odigrana utakmica u Kielu, gdje je domaćin bio bolji za osam golova (36:28). Ipak, tada je bilo napeto, Partizan je imao 18:17 nakon prvih pola sata, što je Nijemcima očito bio dodatni poticaj za uzvratnu utakmicu.

Partizan Beograd - THW Kiel 24:35 (10:19)

Srbija, Beograd, dvorana Pionir, gledatelja 2700
Suci: Marek Baranowski / Bogdan Lemanowicz (Poljska)

Partizan Beograd: Vasić (10 obrana + 2 semderca), Milić (7 obrana), Milošević 3, V. Ilić 2(1), Minić, Mandić 3, Radanović, Dimitrijević 4, Maksić 3, Radivojević 1(1) Babić, Milinić 2, Kostadinović 2, Mešter 2, Marsenić, Potić 2(1)
Trener: Brković

THW Kiel: Omeyer (17 obrana), Palicka (3 obrane), Andersson 3, Lundström 1, Dragičević 1, Sprenger 2, Kubes, Reichmann 5, Zeitz 1, Palmarsson 1, Narcisse 1, M. Ilić 6, Klein 3, Jicha 11(3)
Trener: Gislason

Isključenja: Partizan 2 (Mandić 24., 30.), THW Kiel 2 (Kubes 22., Lundström 60.)
Sedmerci: Partizan 3/4, THW Kiel 3/4

Kretanje rezultata:
1. poluvrijeme: 0:3 (5.), 1:4, (7.), 3:5 (9.), 3:7, (12.), 4:8 (13.), 5:9, 6:10 (15.), 8:11 (18.), 9:12 (19.), 10:13 (22.), 10:15 (25.), 10:19
2. poluvrijeme: 10:20, 11:22 (34.), 12:23 (35.), 16:23 (40.), 17:24, 17:29 (46.), 20:29 (48.), 22:31, 23:33 (57.), 24:34, 24:35 (58.)

Svoju treću pobjedu u Ligi prvaka upisao je Kiel, dok je Partizan u stupac poraza mogao upisati brojku šest nakon susreta u Pioniru, gdje je svega 2700 ljudi došlo pogledati euro-ogled svojih rukometaša. Ipak, odmah na početku utakmice dobili su domaći navijači malo nade, kad je Vasić obranio sedmerac Momira Ilića, no vrlo je brzo postalo sasvim jasno tko će biti pobjednik.

S druge je strane šut Demitrijevića obranio Omeyer, upisavši tako prvu od čak 13 obrana u prvom dijelu susreta, a njegov je potez s druge strane kapitalizirao Klein. U sedmoj minuti je već 1:5, a nakon tri gola za redom Jiche i 5:10. Vidjevši da neće biti potrebne njegove najjače snage, trener Alfred Gislason na teren šalje mlađe snage pa su i igrači Partizana lakše dolazili do gola te su priključak uhvatili na 8:11.

Stigli su Srbi međutim tek do 10. pogotka prije nego što je Omeyer spustio roletu na svoj gol, a poluvrijeme završava s 10:19. U drugom dijelu nije bilo iznenađenja, gosti iz Njemačke digli su razliku na +11 i sigurno priveli susret kraju. Trener možda neće biti zadovoljan s posljednjom četvrtinom utakmice, kada su Zebre pogodile svega šest puta. Dijelom je za to zaslužan i solidni Vasić, 35-godišnjak na Partizanovom golu obranio je s osam šuteva u drugom poluvremenu.