17 obrana Loserta za pobjedu Ademara

Zvonka Keliš • četvrtak, 24.11.2011.

U 11. kolu španjolskog rukometnog prvenstva momčad Ademar Leona na domaćem je terenu svladala rukometaše Academije Octavio s 11 pogodaka razlike. Valladolid je, pak, slavio u gostima kod Anaitasune s +10. Aragon je do pobjede i bodova stigao na gostovanju kod Guadalajare.

Reale Ademar Leon - Academia Octavio 30:19 (18:11)

Momčad Ademar Leona na domaćem je terenu pred 3500 gledatelja stigla do uvjerljivog slavlja 30:19 nad rukometašima Academije Octavio. Domaćin je poveo na samom startu susreta s 9:5 da bi ubrzo, serijom 4-0 stigao i do 16:9. Do odlaska na odmor domaća je momčad sačuvala +7 (18:11).

U prvim minutama nastavka Ademar je svoju prednost povisio na +10 (22:12), gosti uzvraćaju serijom od tri pogotka, no uspijevaju smanjiti zaostatak tek na sedam pogodaka razlike (22:15). Konačno, domaći rukometaši uzimaju pobjedu s 11 golova razlike (30:19) i nova dva boda. Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Antonio Garcia Robledo sa sedam postignutih pogodaka, Venio Losert sakupio je 17 obrana, dok je najbolji kod Academije Octavio bio Raul Nantes Campos sa sedam golova.

Helvetia Anaitasuna - Cuatro Rayas Valladolid 21:31 (6:19)

Valladolid je, u sklopu 11. kola Asobala, stigao u goste Anaitasuni te se kući vratio s pobjedom 31:21. Gosti su susret otvorili serijom 6-0, a domaćin do prvog pogotka dolazi u osmoj minuti. S nekoliko serija u nastavku prvog dijela gostujuća je momčad nakon prvih 30 minuta stigla do vodstva 19:6.

Drugo poluvrijeme gostujući su igrači otvorili novom serijom kojom odlaze na potom nedostižnih 23:7. Domaća momčad na kraju uspijeva s nekoliko serija od po tri pogotka smanjiti zaostatak na 10 razlike (31:21). Odličan je u redovima Valladolida bio Ivan Nikčević s osam pogodaka, Tin Tokić se jednom upisao u strijelce, dok su se kod Anaitasune istaknuli Ricard Reig Guillen i Pierre-Yves Ragot sa po pet golova.

Quabit Guadalajara - Caja3 Aragon 25:28 (18:15)

Aragon je u Guadalajaru stigao po nove bodove koje je potom osigurao pobjedom 28:25. U susret je bolje krenuo domaćin koji je poveo 8:5, no gosti do 24. minute smanjuju zaostatak na dva pogotka razlike (13:11). Na kraju prvog dijela domaća momčad ponovno stiže na +3 (18:15).

Zanimljivo je bilo u nastavku susreta, naime, gostujući se igrači u prvih sedam minuta drugog dijela približavaju tek na gol zaostatka (20:19), a nekoliko trenutaka kasnije i izjednačavaju rezultat na 20:20. Potpuni preokret rukometaši Aragona rade u posljednjih desetak minuta kada serijom 4-0 prvo stižu do novog izjednačenja (24:24), potom do vodstva 27:24 te na koncu i slavlja 28:25. U pobjedu svoje momčadi Jorge Maqueda Peno ugradio je 11 pogodaka, dok je Novica Rudović za Guadalajaru zabio pet, a Alen Blažević dva gola.

Subota donosi nove zanimljive dvoboje, naime, Alser Puerto Saguntu u goste stiže San Antonio, Torrevieja dočekuje Antequeru, dok će Naturhouse La Rioja snage odmjeriti s Huescom.