Asobal: Domaćini sigurni na svom terenu

Zvonka Keliš • nedjelja, 27.11.2011.

U subotu je kompletirano i 11. kolo španjolskog rukometnog prvenstva, a pobjede su ostvarili svi domaćini. Torrevieja je tako bila bolja od Antequere, dok je Alser Puerto Sagunto stigao do pobjede nad San Antonijom. Naturhouse La Rioja je, pak, svladala Huescu.

Torrevieja - Antequera 29:22 (15:14)

U goste rukometašima Torrevieje stigla je momčad Antequere koja se kući vratila bez pobjede i bodova. Zanimljivo je bilo u prvom dijelu susreta u Torrevieji gdje gosti sredinom prvog poluvremena stižu do prednosti od dva pogotka (10:8) da bi domaćin do izjednačenja 13:13 stigao sedam minuta prije kraja. Do odlaska na odmor domaća momčad preokreće rezultat i ostvaruje minimalnu prednost 15:14.

Na samom startu drugog dijela domaći rukometaši povisuju svoju prednost te u 47. minuti serijom 3-0 odlaze na +4 (22:18). S dvjema serijama do kraja Torrevieja osigurava domaću pobjedu 29:22. Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Jorge Sanchez Simon sa sedam postignutih pogodaka, dok je najbolji kod Antequere bio Lazo Majnov s pet golova.

Alser Puerto Sagunto - Amaya Sport San Antonio 30:27 (13:11)

Momčad San Antonija, u sklopu 11. kola, stigla je na gostovanje rukometašima Alser Puerto Sagunta koji su na domaćem terenu slavili 30:27. U susret je bolje krenuo domaćin koji je poveo 5:3 i 10:6. Nakon prvih 30 minuta domaća momčad ima prednost od dva pogotka (13:11).

Napeto je bilo na samom početku nastavka, naime, gosti stižu do izjednačenja 16:16 nakon čega kreće prava borba. Desetak minuta prije kraja rukometaši Alsera serijom od tri pogotka odlaze na +3 (25:22) koje više ne ispuštaju iz ruku. Odličan je u redovima Alser Puerto Sagunta bio Ignacio Moya Florido s osam pogodaka, dok se kod San Antonija istaknuo Alberto Aguirrezabalaga također s osam golova.

Naturhouse La Rioja - Huesca 38:34 (15:16)

Naturhouse La Rioja u 11. je kolu dočekala rukometaše Huesce te je pred svojim navijačima bila bolja 38:34. Domaćin je susret započeo serijom 4-0 da bi ubrzo stigao do 11:7, no tada se bude gosti koji uzvraćaju svojom serijom od četiri pogotka te tako izjednačuju na 11:11. Napeto je bilo do kraja prvog dijela, a minimalnu prednost (16:15) ipak uspijeva izboriti gostujuća momčad.

U drugom je poluvremenu izjednačeno bilo sve do 47. minute i 28:28 kada se domaći rukometaši počinju polako odvajati od gostujućih te odlaze na 33:30 i 34:31. Pred sam kraj serijom 3-0 samo povećavaju svoju prednost na konačnih 38:34. U pobjedu svoje momčadi Alexandre Tioumentsev ugradio je osam pogodaka, dok su Javier Ancizu Garcia i Federico Matias Vieyra za Huescu zabili po pet golova.

Nakon 11 odigranih kola na vrhu su i dalje, kao jedine neporažene momčadi, aktualni španjolski prvak i viceprvak, Barcelona i Atletico de Madrid s 22 osvojena boda, dok se iza njih nalazi Ademar Leon sa 17 bodova. Po 14 bodova sakupili su Valladolid, Aragon i Torrevieja, dok Academia Octavio i Cuenca imaju po 11. Na deveto mjesto smjestila se momčad Naturhouse La Rioje s deset bodova, devet ima Granollers, dok su po sedam osvojili San Antonio i Anaitasuna. Na 13. mjestu nalazi se Huesca s pet bodova, koliko ih ima i Antequera. Na dnu ljestvice nalaze se momčadi Guadalajare i Alser Puerto Sagunta sa po četiri osvojena boda.