Vodeći dvojac ne silazi s vrha

Zvonka Keliš • srijeda, 23.11.2011.

U 11. kolu španjolskog rukometnog prvenstva aktualni je prvak stigao do nove uvjerljive pobjede. Barcelona je na domaćem terenu bila bolja od Cuence 39:22. Španjolski viceprvak, Atletico de Madrid, također je slavio kod kuće, naime, bio je bolji od Granollersa 32:28.

Barcelona Intersport - Ciudad Encantada 39:22 (19:9)

U Blaugranu je, u sklopu 11. kola, stigla momčad Cuence koja se potom kući vratila s uvjerljivim porazom i bez bodova. U susret je bolje krenula domaća momčad koja je nakon prvih desetak minuta igre imala prednost od pet pogodaka (6:1), no potom se rukometaši Cuence ipak bude i smanjuju rezultat na tri gola zaostatka (11:8). Do odlaska na odmor domaćin je dvjema serijama, od po tri i pet pogodaka, stigao do +10 i 19:9.

Barca je u drugom dijelu nastavila sa svojom dominacijom te je do 43. minute stigla do 28:13. Ubrzo je prednost domaćih rukometaša porasla i na +18 (36:18), a do kraja susreta gosti uspijevaju to smanjiti tek na 17 pogodaka razlike (39:22). Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Cristian Ugalde s osam postignutih pogodaka, Johan Sjostrand je na golu sakupio 20 obrana, dok je najbolji kod Cuence bio Jorge Luis Pavan sa šest golova.

Atletico de Madrid - Fraikin Granollers 32:28 (18:11)

Palača Vistalegre bila je domaćin susreta 11. kola između rukometaša Atletico de Madrida i Granollersa iz kojeg je kao bolja izašla domaća momčad. Susret je bolje otvorio domaćin koji je poveo 7:4 i 11:8. Domaći su rukometaši u posljednjih osam minuta ušli sa serijom 4-0 kojom su stigli do vodstva 15:9 te su na odmor otišli sa sedam pogodaka prednosti (18:11).

U nastavku susreta gosti se, nakon 21:13 za domaću momčad, približavaju na 21:17, no ne uspijevaju potpuno preokrenuti rezultat. Konačno, Atletico odnosi pobjedu 32:28 i nova dva boda. Odlični su u redovima Atletico de Madrida bili Mariusz Jurkiewicz i Kiril Lazarov s pet postignutih pogodaka, dok se kod Granollersa istaknuo Aidenas Malasinskas sa šest golova.

Novi, zanimljivi susreti Asobal lige na rasporedu su već u srijedu kada će snage odmjeriti Ademar Leon i Academia Octavio, Guadalajara i Aragon te Anaitasuna i Valladolid. U subotu će se susresti momčadi Torrevieje i Antequere, kao i Alser Puerto Sagunta i San Antonija. Naturhouse La Rioja će, pak, ugostiti rukometaše Huesce.