Bundesliga, 14. kolo, 25.11.2011, 20:30 h
Köln
Köln 0:3 Borussia M'gladbach
Borussia M'gladbach

Borna Rupnik • petak, 25.11.2011.

Odličnu jesen nogometaši Borussije iz Mönchengladbacha potvrdili su i na gostovanju u Kölnu. Domaćina su nadjačali sa sigurnih 3:0, uz dva pogotka Mikea Hankea i, za promjenu, niti jedan Marca Reusa...

14. kolo njemačkog nogometnog prvenstva otvorili su Köln i Borussia Mönchengladbach, no domaći su navijači već nakon pola sata mogli zaključiti kako neće imati previše razloga za slavlje na putu kućama.

Gosti pod vodstvom Luciena Favrea odmah su nametnuli visoki tempo i u prve je tri minute dva puta svoja vrata morao spašavati Michael Rensing, no u 20. minuti morao je prvi puta po loptu u mrežu.

Tada je akcija Reusa i Hermanna uz malo sreće stigla do Hanke, koji udarcem iz srca kaznenog prostora nije ostavio Rensingu mnogo šanse. Vodstvo Borussije udvostručeno je samo deset minuta poslije, kada je Arango pogodio izravno iz slobodnog udarca s oko 25 metara.

Sve što su nogometaši Kölna možda isplanirali u poluvremenu kako bi se vratili u utakmicu palo je u vodu već u 47. minuti, kada Hanke postiže svoj drugi pogodak na utakmici za konačnih 3:0 i nova tri boda Borussije, s kojima će sastav iz Mönchengladbacha barem prenoćiti na čelu tablice, s bodom više od Bayerna.

Mato Jajalo odigrao je svih 90 minuta za Köln, a Miro Varvodić nije bio ni na klupi.

• Obrisan korisnik26.11.2011. u 03:43
    možda nije najbolja, ali najnogometnija liga na svijetu. hnl vlastodršci okrenite vikendom na eurosport ili makar na sportnetu klipove i gledajte i učite
  • nido26.11.2011. u 03:16
    ...u Bayern hihihi jedva cekam da ta momcina pređe u Munchen...
    nido
  • Obrisan korisnik25.11.2011. u 23:38
    A čuj,to je provnicija,a Bayern je aristokratski klub,a Juup je i rođen u Mönchengladbachu.Volio sam i volim Mönchengladbach,imali su velika imena u svojoj ekipi od Vogtsa,Netzera,Wimmera,Bonhoffa,Heynckesa ,Stielikea.Matthausa,Simonsena,Frontzeka,Effenberga,Dahlina,Andersona i sad nakon dugo... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik25.11.2011. u 23:19
    A bore se protiv svoje legende na klupi bayerna...
  • Obrisan korisnik25.11.2011. u 23:16
    Mönchengladbach je grad sa 250 iljada stanovnika,nešto malo veći od Splita ali za Njemačke prilike i veličinu države to je obična provincija i grad po značenju kod njih kao što su kod nas Križevci,Slatina ili Petrinja!Drago mi je vidjeti opet moćnu Borussiu jer to je klub bogate,velike i trofejne... [više na forumu]