Bundesliga, 14. kolo, 26.11.2011, 18:30 h
Hannover 96 1:1 Hamburger SV
Hamburger SV

Hannover sjajnim pogotkom do boda

Borna Rupnik • subota, 26.11.2011.

U posljednjoj utakmici subotnjeg programa Bundeslige Hannover i HSV odigrali su neriješeno. Svakome po pogodak, svakome po bod...

HSV je na gostovanju kod čvrstog Hannovera osvojio vrijedan bod u svom pokušaju bijega iz društva najugroženijih momčadi prve njemačke lige. Time su Hamburžani produžili svoj niz bez poraza koji traje još od početka listopada i domaćeg dvoboja sa Schalkeom.

U Hannoveru su, doduše, mogli uzeti i sva tri boda. Prvo je poluvrijeme bilo dosta sadržajno, s prilikama na obje strane, a HSV je nakon odmora prvi uspio smjestiti loptu u protivničku mrežu.

Igrala se 64. minuta susreta kada je Hannover darovao HSV-u korner, koji je izveo turski ofenzivac Gökhan Töre, a u pogodak pretvorio Jeffrey Bruma. U sljedećem napadu je Heiko Westermann mogao zapečatiti sudbinu domaćina, no pokušaj mu je zaustavljen na crti.

Poravnanje su gledatelji vidjeli u 79. minuti, kada je udarac iz kuta izveo Sergio Pinto, a prekrasni volej s ruba kaznenog prostora za konačnih 1:1 pogodio je Jan Schlaudraff i odmah se kandidirao za izbore najljepših pogodaka.

Mladen Petrić zbog nezaliječene ozljede nije konkurirao za sastav gostiju iz Hamburga, dok je Ivo Iličević ušao s klupe u 84. minuti, umjesto Marcella Jansena te stigao zbog prigovora sucu zaraditi žuti karton.

• Obrisan korisnik26.11.2011. u 21:25
    Sa ovim malim Ilicevicem se zaista mora sjesti za stol i porazgovarati. Vrijeme je da malo duhovno napravi korak naprijed. Ulazi 6 minuta u igru i pravi zuti. Vec je 2x u Kaiserstlauternu bio suspendiran zbog grubih a nepotrebnih faula!