Borna Rupnik • subota, 26.11.2011.

Kloppova je momčad prošlotjednu pobjedu na Allianz Areni nadogradila još jednim velikim slavljem, nad lokalnim rivalom iz Gelsenkirchena. Wolfsburg je poražen, a Hertha i Bayer odigrali su golovima bogat susret...

Veliki derbi Borussije iz Dortmunda i Schalkea u potpunosti je motivirao igrače na krcatoj Signal Iduna Areni. I jedni i drugi zaigrali su izrazito visokim tempom, a sudac je imao prilika pokazati i više žutih kartona.

U takvoj igri ipak su se bolje snašli žuto-crni domaćini, bez Grosskreutza, Kagawe i ozlijeđenog Bendera u prvih 11, koji su svoju inicijativu u pogodak pretvorili u 16. minuti, kada je Marcel Schmelzer iz prekida ubacio visoku loptu, a Robert Lewandowski je ostao sam i glavom matirao mladog Larsa Unnerstalla.

U 29. minuti je Joel Matip na crti spriječio gotovo siguran drugi pogodak Borussije, a nastavak je počeo još raspucanije s obje strane. Međutim, mreže se nisu tresle do 61. minute, kada je Unnerstall sjajno obranio udarac Lucasu Barriosu, ali je mirno i precizno reagirao Felipe Santana za 2:0.

Bilo je uzbuđenja, zanimljivosti i nervoze do samog kraja utakmice, no rezultat se više nije mijenjao. Ivan Perišić cijeli je susret pratio s klupe za pričuve.

Hertha je protiv Bayera mogla povesti već u petoj minuti, ali je gostujući vratar Leno obranio i kazneni udarac i odbijenu loptu Kobiašviliju. No, propust Gruzijca popravio je Lasogga samo dvije minute poslije, a ubrzo je turski branič Toprak, koji je igrao protiv Hrvatske na Maksimiru, glavom poslao loptu u svoju mrežu za vodstvo berlinskog sastava 2:0.

Švicarski napadač Derdiyok smanjio je na 2:1 u 24. minuti, a isti je igrač režirao povratak i preokret momčadi iz Leverkusena. U 64. i 79. minuti upotpunio je svoj hat-trick, da bi Lasogga svojim drugim pogotkom, u 82. minuti, ispisao na semaforu konačnih 3:3.

Wolfsburg je morao priznati poraz na gostovanju kod Augsburga. Junaci domaće momčadi bili su Brinkmann u 65. minuti i Kapllani u sudačkoj nadoknadi. Mario Mandžukić odigrao je cijelu utakmicu za Wolfsburg, Srđan Lakić ušao je u 73. minuti, a Hrvoje Čale nije konkurirao za nastup.

Nürnberg je pobijedio Kaiserslautern pogotkom Chandlera iz 14. minute, a Hoffenheim i Freiburg podijelili su bodove. Firmino je zabio za Hoffenheim sredinom prvog dijela, a zlatna pričuva Dembele spasio je svoju momčad poraza u samoj završnici, nekoliko minuta nakon ulaska u igru.

• Obrisan korisnik26.11.2011. u 19:08
    Borussia Dortmund... Mislio sam da odlaskom Sahina budu se raspali, ali ugodno su me iznenadili.
  • Obrisan korisnik26.11.2011. u 19:07
    Bravo Dortmund, sad idemo po pobjedu u derbiju sljedećeg kola, protiv Borussije iz Moenchengladbacha! YNWA!!
  • Obrisan korisnik26.11.2011. u 18:05