Mišo Gulić • subota, 26.11.2011.

Real Madrid je u velikom gradskom derbiju slavio nad Atletico Madridom s visokih 4:1, dok je u drugom dvoboju dana Valencija na gostovanju pobijedila Rayo Vallecano.

U obračunu starih gradskih rivala Real je slavio nad Atleticom i tako došao do nove, ukupno 11., pobjede u sezoni. S druge strane, crveno-bijeli su upisali već peti poraz u 13 odigranih kola.

Gosti su na Santiagu Bernabeuu poveli u 15. minuti zgoditkom Adriana, nakon odlične kombinacije koju je odigrao s Diegom. Na odgvor Reala nije trebalo dugo čekati, jer je šest minuta potom Di Maria je uposlio Benzemu kojeg u kaznenom prostoru ruši vratar Courtois i pritom zarađuje izravan crveni karton. Sudac je pokazao na bijelu točku, s koje pak Cristiano Ronaldo zabija za 1:1. Gosti su usprkos čovjeku manje izdržali sve nalete domaće momčadi i na poluvrijeme otišli s neriješenim ishodom.

Vezane vijesti

Nakon četiri minute igre u nastavku Angel di Maria je iskoristio brzu polukontru Reala i preciznim udarcem pod gredu doveo svoju momčad u vodstvo od 2:1. Napadi domaćih su se nastavili i u narednim minutama, a povećanje vodstva je stiglo u 65. kada je Higuain svojim 12. prvenstvenim golom otklonio sve dvojbe oko pitanja konačnog pobjednika.

Osam minuta prije kraja sudac je svirao novi jedanaesterac za domaće i pod tuš poslao Godina. Ponovno je precizan s bijele točke bio Ronaldo, a ovom velikom pobjedom Real je i dalje ostao prvi na tablici s osvojena 34 boda.

Nakon što su u Ligi prvaka pregazili belgijski Genk, igrači Valencije su nastavili s dobrim igrama pa su i na gostovanju kod neugodnog Rayo Vallecana došli do punog plijena.

Nakon početnih ispitivanja snaga Šišmiši su do vodstva došli u 21. minuti kada je zabio Jonas, a rezultat se ni nakon nekoliko obostrano dobrih prigoda nije mijenjao do poluvremena.

Nakon desetak minuta igre u nastavku semafor je pokazivao 0:2. Strijelac za Valenciju je ovaj put bio Costa pa su gosti u završnicu susreta ušli s nešto lagodnijom situacijom. Ipak, uporni domaćin je u 84. minuti golom Tamuda smanjio na 1:2, ali do kraja nije uspio doći do izjednačujućeg gola.

• Obrisan korisnik27.11.2011. u 11:12
    Malo objektivnost ne škodi. Crveni karton je usmjerija utakmicu na mlin Reala, ali isto tako prvi crveni je čist ko suza. Golman je zadnji igrač, nije bija ni blizu baluna, i da ga nije rušija bija bi gol. Čisto primjenjivanje pravila. Drugi crveni nije bija ( barem ne izravni, a neznan jel već ima... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik27.11.2011. u 11:04
    crveni karton usmjerio utakmici
  • Obrisan korisnik27.11.2011. u 03:19
    Gospodine oprosti, ali jedini koji tu ne poznaje pravila si ti..
  • Vugi727.11.2011. u 02:45
    Bravo Real!! Prvih 20 minuta su odigrali katastrofa, kao da igraju preko k...a, samo su nabijali neke duge lopte što nije predstavljalo velik problem obrani Atletica. Atletico sasvim zasluženo zabio za 0:1, ali nakon toga se Real probudio. Napokon je počela igrati vezna linija Reala svoju pas igru... [više na forumu]