Primera División, 14. kolo, 28.11.2011, 21:00 h
Málaga 2:1 Villarreal
Villarreal

Malaga s desetoricom do tri boda

Ante Dubravac • ponedjeljak, 28.11.2011.

14. kolo španjolskog nogometnog prvenstva zaključili su nogometaši Malage i Villarreala. Bolji su bili domaćini rezultatom 2:1.

U trećoj minuti loše ispucavanje domaćeg vratara, lopta dolazi do Borje Valera međutim njegov pokušaj iz daljine nije bio opasan. Već u idućem napadu domaćini dolaze u vodstvo. Korner s desne strane izveo je Santi Cazorla u skoku je najviši Jeremy Toulalan koji pogađa za 1:0.

Već u 16. minuti, iz prve prave akcije Villarreal dolazi do izjednačenja. Valero je od centra povukao kontru gostiju i odlično asistirao Marcosu Rubenu koji izlazi sam pred vratara Caballera i bez problema zabija za 1:1. Tri minute kasnije nova kontra gostiju, ali udarac Hernana Pereza hvata domaći vratar.

Nakon malog zatišja u 27. minuti s ruba šesnaesterca pokušava Isco, ali nema rezultatske promijene. Vrlo slično pokušava i Jonathan De Guzman na drugoj strani, Caballero brani. U 40. minuti Malaga dolazi do novog vodstva. Isco šalje dobru loptu prema Rondonu čiji udarac brani Diego Lopez, ali na odbijenu loptu natrčava Isco i zabija za 2:1. Bio je to ujedno i rezultat s kojim su momčadi otišle na odmor.

U nastavak susreta Malaga je ušla s jasnom željom da što prije dođe do trećeg pogotka koji bi vjerojatno odlučio utakmicu, ali sve do 60. minute gledatelji nisu vidjeli veću opasnost pred vratarima obje momčadi. Tada Marcos Ruben pokušava glavom iz teške pozicije, ali domaći vratar zaustavlja taj udarac.

Monotoniju u koju je upala utakmica prekida u 75. minuti sudac Carlos Velasco Carballo koji pokazuje drugi žuti, isključujući crveni karton Toulalanu pa domaćini ostaju s igračem manje. Iz slobodnog udarca pokušava Valero, ali Caballero krajnjim naporom spašava svoju mrežu. Do kraja susreta Villarreal je pokušavao napraviti pritisak i iskoristiti brojčanu prednost, ali je domaća obrana izdržala sve napade pa je Malaga došla do vrijedna tri boda.

• Obrisan korisnik29.11.2011. u 00:51
    Dobro je igrala Malaga, izuzetno čisto i korektno su odnosili sve lopte, bili su jako pokretljivi i točni. Prvo poluvrijeme bez iti jednog jedinog prekršaja, a sve je morao pokvariti Toulalalalan sa crvenim. Uz njega jedino mi se rupom čini još i Demichelis, a i napadač Rondon nije neka velika... [više na forumu]