Nikola Vlahović • nedjelja, 27.11.2011.

U nedjelju je nastavljeno 14. kolo Primere, a u poslijepodnevnom terminu odigrane su četiri utakmice. Uzbudljivo je bilo na utakmici između Betisa i Real Sociedada, a junak utakmice bio je Martinez, koji je postigao gol s pola igrališta. Levante je "isprašio" Sporting Gijon, a do pobjeda su još došli Mallorca i Osasuna...

U nedjelju je nastavljeno 14. kolo Primere, a susret između Betisa i Real Sociedada bio je sve samo ne nezanimljiv. Naime, prvo veće uzbuđenje na stadionu Benito Villamarin dogodilo se u 22. minut kada je dosuđen jedanaesterac za Sociedad. Najstrožu kaznu izveo je Antonie Griezmann, međutim, to nije napravio najbolje te je ostalo 0:0. To je bio uvod za sve ono što se događalo u drugih 45 minuta.

Naime, u 56. minuti Sociedad je poveo preko Agirretxea, a dvadesetak minuta nakon toga gosti su došli i do drugog pogotka, strijelac je bio Carlos Vela. Gosti su u zadnjih deset minuta ušli s dva gola prednosti, međutim, tada na scenu stupa Jonathan Pereira koji u pet minuta zabija dva gola za Betis te je pet minuta prije kraja utakmice rezultat bio 2:2. Četvrti sudac pokazao je da će se igrati još tri minute sudačke nadoknade, a u tom vremenu Sociedad, zahvaljujući majstorskom potezu Martineza, dolazi do trećeg gola i do vrijedna tri boda. Naime, Martinez je uzeo jednu loptu i točno s pola igrališta lobovao domaćeg vratara.

Levante nije imao problema na svom terenu protiv Sporting Gijona te je goste "isprašio" s četiri gola. Mate Bilić nije bio niti na gostujućoj klupi. Popularne Žabe u vodstvo su došle već u 20. minuti kada je gostujućeg vratara matirao Barkero. S tim se rezultatom otišlo na odmor, međutim, odmah početkom drugog poluvremena Levante poveća svoje vodstvo zahvaljujući pogotku Valda. Domaćini se nisu tu zaustavili te se do kraja susreta, dva puta, u strijelce upisao A. Kone.

Espanyol i Osasuna također su pružili zanimljivu utakmicu, a nakon 90 minuta igre slavili su gosti rezultatom 2:1. Osasuna je do prednosti došla pri kraju prvih 45 minuta zahvaljujući pogotku Rolanda Lamaha. Odmah početkom drugog poluvremena gosti su udvostručili svoju prednost, a strijelac je bio Nekounam. Ipak, Espanyol se vratio u igru u 56. minuti kada je na asistenciju Verdua, gostujućeg vratara glavom svladao Alvaro Vazquez. Zadnjih 15 minuta Espanyol je, zbog isključenja Satrusteguija, igrao s igračem više, međutim, nije uspio poravnati rezultat te su gosti uzeli puni plijen.

Tri gola vidjeli su gledatelji i na utakmici između Mallorce i Racing Santandera, a do tri boda došli su domaćini. U sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena Marc Torrejon doveo je Mallorcu u vodstvo. U nastavku je Mallorca i dalje imala inicijativu te je udvostručila svoju prednost u 58. minuti, a strijelac je bio Victor Casadesus. Santander se u utakmicu vratio u 75. minuti kada je vratara Mallorce glavom matirao Ariel . Do kraja utakmice domaćini su ostali s igračem manje jer je isključen Bigas, a rezultat se nije mijenjao.