Premiership, 13. kolo, 27.11.2011, 17:00 h
Liverpool
Liverpool 1:1 Manchester City
Manchester City

Josip Tolić • nedjelja, 27.11.2011.

Posljednja utakmica 13. kola Premierlige donijela je dvoboj velikana na Anfieldu, gdje je Liverpool ugostio Manchester City. Ogled je završio podjelom bodova, a golovi su pali u razmaku od svega dvije minute...

Građani su propustili priliku pobjeći Manchester Unitedu na sedam bodova prednosti na ljestvici nakon 13. kola odigravši 1:1 kod Liverpoola. Uvodnu priliku imali su gosti nakon šest minuta igre kada je Yaya Touré promašio okvir gola s ruba šesnaesterca.

Golovi su stigli nakon pola sata igre. U 31. minuti City je poveo iz udarca iz kuta Davida Silve nakon kojega je Vincent Kompany glavom pogodio gornji lijevi kut vrata Pepea Reine za 1:0.

Nedugo potom, međutim, stvari su vraćene na početak. Samo dvije minute poslije Charlie Adam uputio je udarac s 25 metara daljine koji nije išao u okvir, no loptu je nespretno zahvatio Joleon Lescott i prevario svog čuvara mreže Joea Harta, pa se na odmor otišlo izjednačenog rezultata iako su Redsi mogli povesti već u 36. minuti poslije novog pokušaja Adama, no Hart je ovaj put bio na mjestu.

Nešto konkretniju igru igru prema naprijed Liverpool je nastavio i u drugom poluvremenu. Imao je Downing krasnu priliku u 67. minuti preokrenuti vodstvo Cityja, no njegov je volej nakon udarca iz kuta krajnjim naporom obranio Hart.

Sedam minuta prije kraja Mario Balotelli morao je otići pod tuš nakon drugog žutog kartona zbog starta na Škrtelu, no domaćini to nisu uspjeli pretvoriti u pobjedu. Hart je u samoj završnici zaustavio i posljednju veliku priliku Liverpoola kada su Carroll i Suárez prijetili iz čistih situacija.

Ostalo je 1:1, što znači da razlika između prvog Cityja i drugog Uniteda ostaje pet bodova, a Liverpool je osvojenim bodom, uz bolju gol-razliku, preskočio Arsenal na šestom mjestu.

• Obrisan korisnik28.11.2011. u 16:14
    boze sta ovi liverpoolovi "navijaci" imaju komplekse od uniteda,al nea veze manu ce na kraju bit prvi bez obzira kolko city kupovo,al puknite mi par minusa na komentar da pokazete komplekse
  • Mihalj28.11.2011. u 10:46
    lol teško ih je ne spominjati uvijek kolko ja vidim bar što se tiče navijača liverpoola United je 2009. izgubio 4-1 od liverpoola na OT-u pa svejedno bio prvi nekak me navijači liverpoola podsjećaju na navijače hajduka, non stop spominju najvećeg suparnika, najviše se lože na njega, klub dobro... [više na forumu]
    Mihalj
  • IanZG28.11.2011. u 10:32
    Istina, navijači Liverpoola spomenu povremeno gamad na ovim stranicama (teško ih ne spominjati nakon one šestice), ali pitanje je što navijači tog kluba rade na stranicama Liverpoola, odnosno člancima o njihovim tekmama? Nije tema ovog članka koji će oni završiti na kraju, niti me (a ni većinu... [više na forumu]
    IanZG
  • Mihalj28.11.2011. u 10:25
    lol za boldano zamili oni su pokazali da su spremni svakog tući na strani, a opet ak izbore LP bit će sretni. zamisli nedostatak sreće i koncetracije. koji izgovori ili znaš ili ne znaš. valjda im sreće i koncetracije fali zadnjih 20 godina za ostalo isto, čista komedija. inače unitedu je na kraju... [više na forumu]
    Mihalj
  • Obrisan korisnik28.11.2011. u 08:12
    Samo se ti tjesi,preporucujem ti juznjacku utjehu da i u njoj ove sezone nađes spas. united je igrao sve utakmice sa "velikima" kuci ove polusezone, osim sa Liverpoolom,a taj Liverpool se pokazao spremnim tuci svakog na strani ove sezone.Liverpool se pokazao ove sezone kao ekipa koja moze ali samo... [više na forumu]