Premiership, 13. kolo, 26.11.2011, 18:30 h
Arsenal 1:1 Fulham
Fulham

Fulham zaustavio Arsenalovu seriju

Josip Tolić • subota, 26.11.2011.

U posljednjoj subotnjoj utakmici 13. kola Premierlige Arsenal i Fulham podijelili su bodove u londonskom derbiju, a strijelac oba pogotka bio je Thomas Vermaelen.

Ogled londonskih rivala počeo je žustro. Već u trećoj minuti tresla se mreža Fulhama nakon kombinacije van Persieja i Aršavina, no Rus je bio u nedozvoljenoj poziciji, pa je pogodak poništen. Gostujući vratar Schwarzer bio je na iskušenju samo četiri minute poslije kada je krajnjim naporom zaustavio udarac Ramseyja.

U 21. minuti bijeli su odgovorili Zamorinim pokušajem. Srećom po domaće, Szczęsny nije morao intervenirati. Do predaha mreže su ipak mirovale, no zato je gledateljstvo na Emiratesu u nastavku vidjelo dva pogotka.

Nakon što je Dempsey u 55. minuti promašio čistu priliku, a četiri minute potom Baird na drugoj strani s gol-crte spasio Fulham zaostatka nakon pokušaja van Persieja, gol je stigao u 65. minuti. Riise je "zakuhao" situaciju u šesnaestercu Topnika, nakon čega je Vermaelen nespretno zahvatio loptu i prevario vlastitog vratara za 0:1.

Arsenalovci su se mogli vratiti nakon akcije u 74. minuti kada je Schwarzer obranio "zicer" Djouroua, no do izjednačenja su ipak stigli, i to osam minuta prije kraja. Walcott je uputio centaršut, a Vermaelen glavom poslao loptu u gornji kut Fulhamova gola, te se tako djelomično iskupio za autogol.

Imali su Gunnersi u samoj završnici dvije izgledne prilike za pobjedu; tražili su jedanaesterac nakon sumnjivog igranja rukom Dempseyja u svom kaznenom prostoru u 87. minuti, a Arteta je u nadoknadi iz lijepe šanse glavom pogodio ravno u Schwarzera. Poslije svega ostalo je 1:1 u zanimljivom okršaju.

Arsenal je tako prekinuo niz od pet pobjeda zaredom i propustio je priliku izjednačiti se po broju bodova s Chelseajem na petom mjestu, a Fulham je drugim remijem uzastopce skupio tek 12. bod i nalazi se malo iznad zone ispadanja, na 15. mjestu.

• Obrisan korisnik27.11.2011. u 09:56
    Kaže čovik koji navija za United. Jesi ikad čua za Hernandeza? Odi igraj frenje ili nešto...
  • Pezer27.11.2011. u 03:10
    ma arshavin i ramsey u prvih 11...Arshavin ponovno katastrofalna utakmica a Ramsey umoran od LP-a trebao je ostaviti Gervinha na lijevom krilu jer se vidjelo kad je usao koliko je opasniji od Rusa i staviti Benayouna umjesto Ramseya,covjek je zeljan igre i odmoran...