Premiership, 13. kolo, 26.11.2011, 13:45 h
Stoke City 3:1 Blackburn
Blackburn

Stoke prekinuo crni niz

Ante Zovko • subota, 26.11.2011.

Nakon četiri uzastopna poraza, nogometaši Stoke Cityja na svojoj su se Britanniji osladili pobjedom, 3:1 protiv Blackburna u prvoj utakmici 13. kola Premier lige.

Osmi poraz Blackburna ove sezone sigurno će povećati pritisak na menadžera Roversa Stevea Keana čiji je odlazak od strane gostujućih navijača tražen i na ovoj utakmici. Stoke se pak vratio starim navikama, pobjedama na domaćem terenu, a ovaj put imao je malo sreće da sve riješi bez komplikacija.

Prvi udarac domaćin je zadao u 28. minuti, poslije prilično nezanimljive igre. Jermain Pennant nabacio je sa strane, a Rory Delap našao se ispred Gaëla Giveta te glavom pospremio loptu iza Paula Robinsona.

Malo je to probudilo Roverse koji su u završnici prvog dijela iz kornera stvorili neprilike za domaću obranu, ali navijači na Britanniji nisu do kraja poluvremena vidjeli nove golove.

Ruben Rochina prodorom je stvorio veliku priliku za Maura Formicu, ali još jedna prilika Blackburna, ovaj put početkom drugog poluvremena, odlazi u nepovrat. Stokeova kazna bila je neumoljiva nekih desetak minuta kasnije.

Matthew Etherington probio je bok, Jonathan Walters pušta ubačenu loptu za Glenna Whelana, a njegov udarac se neugodno odbija za Robinsona i lopta preskače vratara Blackburna. Nekakvu utjehu Blackburn je pronašao u pogotku Rochine u 86. minuti. Bio je to snažan udarac u donji kut protiv kojeg Thomas Sorenesen nije mogao ništa.