PSV lako protiv Groningena

Josip Piršljin • subota, 26.11.2011.

U 14. kolu nizozemske Eredivisie nogometaši PSV-a nisu imali većih problema protiv Groningena kojeg su porazili sa 6:1. Pobjede su još upisali De Graafschap, Roda i AZ, dok su NAC i Heerenveen podijelili bodove.

Igrači Freda Ruttena su upisali jednu od najuvjerljivijih pobjeda ove sezone svladavši ekipu Groningena sa 6:1. Čak šest igrača PSV-a se upisalo u strijelce, a ovom su se pobjedom približili vodećem AZ-u na tri boda zaostatka, iako AZ ima utakmicu manje.

Mrežu vratara Van Looa načeo je u 15. minuti Strootman, a do kraja prvog poluvremena pogotke su još postigli Mertens i Labyad. Mertens se ovim golom izdvojio na listi najboljih strijelaca lige s 11 postignutih pogodaka. Odmah na početku drugog dijela na 4:0 je povisio Wijnaldum, a samo minutu kasnije gosti uspijevaju smanjiti preko Pedersena.

Momčad iz Eindhovena nije stala, već je do kraja utakmice zabila još dva gola. U 55. minuti peti pogodak PSV-a postiže slovenski reprezentativac Matavž, a "točku na i" stavlja Šveđanin Toivonen. PSV je visokom pobjedom potvrdio sjajnu formu i u odličnom raspoloženju ide na gostovanje kod poljske Legije u Europskoj ligi u srijedu.

Vodeća momčad prvenstva, AZ iz Alkmaara, u prošlom je kolu odigrala tek jedno poluvrijeme s Excelsiorom jer je zbog magle prekinut susret. Nastavak je zakazan za 7. prosinac, a u ovom su kolu igrači AZ-a pred svojim navijačima pobijedili Utrecht.

Na stadionu AFAS domaći su slavili s 2:0, a oba pogotka su pala u drugom poluvremenu. Najprije je u 67. minuti vodstvo AZ-u donio Elm, a potvrda pobjede stigla je minutu prije kraja kada je za 2:0 precizan bio Islanđanin Gudmundsson. AZ je održao prednost od tri boda ispred drugoplasiranog PSV-a, a sastav Gerta Verbeeka ima i utakmicu manje.

U ostalim susretima 14. kola do slavlja su došli još igrači De Graafschapa i Rode. De Graafschap je u derbiju začelja svladao Venlo u gostima s 2:1, dok je Roda bila bolja od Heraclesa rezultatom 3:1. Četvrtoplasirani Heerenveen je gostovao u Bredi kod NAC-a, ali nije uspio doći do sva tri boda, već je susret završio neriješeno 2:2.