Popović sprječavao Unicajin preokret

Ante Zovko • srijeda, 30.11.2011.

Žalgiris je u skupini B Eurolige upisao svoju drugu pobjedu, 67:65 protiv Unicaje. Vrlo dobre role odigrali su hrvatski košarkaši, a na kraju je Marko Popović spašavao domaće od velikog preokreta.

Litavci su vodili sve do posljednje četvrtine kad Unicaja serijom 10:0 preokreće, ali ipak gubi u završnici, čime je situacija u skupini u kojoj je i hrvatski prvak Zageb CO dodatno zakomplicirana.

Žalgiris silovito otvara susret, s 10:0. Luka Žorić postiže prve poene za Španjolce tek u šestoj minuti. Nakon što je ušao i Hrvoje Perić, Unicaja je do kraja četvrtine smanjila na 19:11. No, predvođeni Sonnyjem Weemsom, igrači iz Kaunasa, nakon što je Perić smanjio na 25:19, opet bježe na desetak razlike. Rezultat nakon druge četvrtine bio je 35:24.

Ni odlična igra Žorića, koji je zabijao, hvatao lopte, dijelio blokade, Unicaja se nije uspijevala približiti domaćima. Nije gostima pomogla ni slaba šuterska partija Marka Popovića. Ty Lawson i Weems održali su prednost pred posljednji period na 50:42.

Jorge Garbajosa tricom početkom zadnje četvrtine pokazuje da Unicaja nije rekla zadnju. Na njihovu žalost, Žalgiris je uvijek imao odgovor. Žilavi Litavci odlučili su pošto-poto upisati pobjedu i razlika je do polovice četvrte četvrtine iznosila osam do deset razlike. Tada je krenula serija Unicaje koja je urodila neizvjesnom završnicom.

Nakon 60:50 Gerald Fitch. Kristaps Valters i Freeland smanjuju na 60:59. Odgovara Popović svojom trećom tricom. Perić ulazi u igru, a Freeland minutu i 38 sekundi prije kraja zakucava za prvo vodstvo Španjolaca na utakmici. Popović izjednačuje s linije slobodnih bacanja, a Weems zakucavanjem postavlja konačni rezultat. Nakon Popovićeve sedme promašene trice, Valters je promašio šut za produžetak.

Popović je na kraju za 24 i pol minute postigao 11 poena (0/3 za dva, 3/10 za tri) i dodao dva skoka te tri asistencije. Weems je upisao 18 poen i 11 skokova, Lawson deset poena, dva skoka i tri asistencije.

Žorić je igrao 21 minutu, imao je 11 poena (4/6 za dva) i osam skokova. Perić je za gotovo 14 minuta upisao četiri poena, pet skokova i asistenciju, a Fitch je imao 15 poena, šest skokova i četiri asistencije, Valters i Freeland (devet skokova) po 12 poena.