Nancy bez Batuma poražen u Bilbau

Vedran Filipović • srijeda, 30.11.2011.

Bilbao se vratio u utrku za drugim krugom uvjerljivo svladavši francuski Nancy 97:75 uz 12 poena Marka Banića.

Nakon prvih deset minuta rezultat je bio izjednačen na 22:22, no Baskijci su imali 17:9, ali su dozvolili gostima da se preko Moermana, Samnicka i Shulera vrate u egal.

Nije se mnogo toga promijenilo niti u drugoj četvrtini, igralo se koš za koš te niti jedna od ekipa nije uspijevala steći opipljiviju prednost. Na veliki odmor otišlo se s 40:39 za domaćine.

Tricom Grimaua sredinom trećeg dijela igre došao je Bilbao na 59:53, nešto kasnije priključio se D'Or Fischer zakucavanjem i realiziranim slobodnim bacanjima i gosti su se nakon 30 minuta našli u zaostatku od sedam razlike (69:62).

Neigranje Nicolasa Batuma moralo je kad-tad doći do izražaja, a očekivano se ostvarilo u posljednjoj četvrtini. Nakon trice Vasileiadisa za prvo dvoznamenkasto vodstvo domaćina na susretu, gosti su se preko Shulera vratili na samo minus četiri (72:68) sedam minuta prije kraja.

Josh Fischer tada je postigao tricu, njegov prezimenjak opet je zakucao, Banić je pogodio šut, a nova trica Josha Fischera za 84:69 (serija 12-1) slomila je sve nade Nancyja u povoljan rezultat. Do kraja je Mumbru popravljao statistiku i prepuna Bilbao Arena mogla je započeti slavlje.

Domaćini su bili vrlo razigrani, Mumbru je ubacio 15 koševa, Banić i Blums 12, a Jackson i Lopez 11. Kod gostiju Jamal Shuler 19 poena, Adrien Moerman 16. Izostao je bolji učinak Akingbale koji je susret završio s devet poena.

Španjolci su trenutno na omjeru od tri pobjede i četiri poraza, kao i gosti iz Nancyja.