Fenerbahče se osvetio Grcima, odličan Ukić

Vedran Filipović • četvrtak, 01.12.2011.

U prepunoj Sinan Erdem Areni Fener je slavio protiv Olympiakosa uz vrlo solidan nastup hrvatskog dvojca dok je Caja Laboral pokleknula u Italiji kod Cantua u vrlo čudnoj utakmici

Fenerbahče - Olympiakos

Roko Ukić bio je ponajbolji na otvaranju utakmice za domaćine, odlično je surađivao s Jamesom Gistom, no Redsi su nakon prvih deset minuta imali minimalnu prednost (17:16) na krilima Spanoulisa i Glyniadakisa.

Grci su napravili i prvu opipljiviju prednost na utakmici mini serijom od 5:0 odmah na početku druge četvrtine, no u momčadi Nevena Spahije pojavio se Curtis Jerrells koji je "razbio" Ivkovićevu obranu te s osam poena okrenuo utakmicu na domaći mlin. Poluvrijeme je završilo s 42:36 za Fenerbahče.

Prva dvoznamenkasta prednost (50:40) je stigla nakon dva uzastopna ubačaja Gašpera Vidmara, ali gosti preko Lucasa i Kešelja dolaze na 59:56 prije posljednje dionice.

Jerrells je tricom i prodorima doveo Fener na 70:60, a to je bilo previše za borbeni Olympiakos. Uspjeli su prići na minus šest, no Ukićev koša dvije i pol minute prije kraja za +11 ih je dokrajčio. Na koncu je završilo 16 razlike (86:70) za domaće koji su tako nadmašili grčku pobjedu iz prvog susreta kada je bilo 81:74 u Areni Mira i Prijateljstva.

Branički par Ukić-Jerrells predvodio je Fenerbahče, Hrvat je postigao 16 poena u 27 minuta, Amerikanac 17 koševa u 23 minute, a dodao je i pet dodavanja. Bogdanović je igrao 16 minuta, ubacio upola manje koševa, a najbolji skakač bio je Gist sa sedam skokova. Prvo ime gostiju bio je Hines s 14 koševa i sedam skokova, Lucas je dodao 13 dok je Spanoulis ostao na 7.

Cantu - Caja Laboral

Španjolci su savršeno otvorili susret, u seriji 13:2 Mirza Teletović, koji ove sezone igra u strahovitoj formi, u pet minuta zabio je deset koševa. Na odmor se otišlo s 12:21 za goste.

Ipak, domaćini su se pribrali u drugoj četvrtini te tricom Mazzarina u 18. minuti došli do prvog vodstva koje su do poluvremena povećali na 35:30. Nevjerojatna dva lica obje momčadi u samo dvadeset minuta...

Mazzarino je svoju treću tricu iz tri pokušaja zabio u 23. minuti te dao Cantuu dvoznamenkastu prednost, a u četvrtu se četvrtinu ušlo s pomalo nevjerojatnih 52:36 za domaćine što bi značilo da je Ivanovićeva momčad u drugom i trećem dijelu igre postigla svega 15 poena.

pet minuta prije kraja susreta Basile je stavio svoju šestu tricu za 64:43, no onda kreće baskijska kanonada. Oleson i Teletović brzinski vraćaju Caju u igru, a u zadnju minutu ušlo se s +3 za Talijane. Nemanja Bjelica imao je bacanje za egal 27 sekundi prije kraja, no promašio je.

Gosti su odlučili braniti posljednji napad domaćih iako su minimalno zaostajali, Micov je u posljednjoj sekundi napada uputio tricu koju je promašio, no Bjelica skače i gubi loptu pet sekundi prije kraja u pokušaju brzog prevođenja preko centra. Mazzarino ju krade te postiže koš za konačnih 71:68.

Gianluca Basile bio je nezaustavljiv, postigao je 18 koševa uz šest trica, a pridružio mu se i Mazzarino s 14 poena. Prvi skakač Cantua bio je Denis Marconato s deset uhvaćenih lopti. Kod oscilirajućih gostiju Teletović 24, Bjelica 11 i Oleson 12 dok je Kevin Seraphin u 14 minuta ostao bez ubačaja.

• irilov02.12.2011. u 16:55
    meni je zanimljivo kako se veličalo genijalnog ivklovića kad je u prošloj utakmicu jako s(p)retno dobija spahija, poen razlike ako se ne varam, a sad kad je spahija njega odera za plus 16, niko dvoboj ne svodi na osobnu razinu...
    irilov
  • Obrisan korisnik02.12.2011. u 10:00
    ukić se solidno vraća nakon ozljede. čekamo da se i marko vrati. bojan dobija malo minuta od spahije (vj. jer još nije dobar obrambeno), ali ono što dobije, dobro iskoristi. p.s. cantu neočekivano ima 4 pobjede. vidi se što znači izvrstan trener! trinchieri je izvrstan! s momčadi, koja po rosteru... [više na forumu]
  • wanksta01.12.2011. u 23:56
    ma ukić je jako dobar igrač, ali samo kad ne duši loptu po 15 sekundi u napadu, kad ide na prodor pa polaganje ili podvaljivanje suigračima je jedan od najneugodnijih playeva u europi za obranit, jer je strašno eksplozivan, ali često sam sebi štetu radi sa nepotrebnim driblanjem, odnosno pasivnim... [više na forumu]