Vodeni sportovi

Lagana pobjeda vaterpolista Juga

Ivana Jurica • subota, 03.12.2011.

Bez ikakvih problema vaterpolisti dubrovačkog Juga na svom su Gružu odradili susret 12. kola Triglav Jadranske lige. Gost im je bio posljednje plasirana momčad regionalne lige, Šibenik, koji je doživio još jedan poraz. Dubrovčani su slavili s okruglih deset golova razlike – 17:7.

Jug CO – Šibenik 17:7 (5:3, 4:1, 4:1, 4:2)

Dubrovnik, bazen u Gružu, gledatelja 200

Jug CO: Nižić, Vranješ 1, Sutić 4, Janović, Cvjetković, Begović, Marković, Fatović 2, Zonić, Dobud 4, Macan 2, Obradović 2, Perčinić, Goreta 2, trener: Elvis Fatović.

Šibenik: Jukić, Santini, Erak, Belamarić 1, Antić, Lindhout 1, Vlahović 2, Bašić 1, Petković, Sabioni 1, Seferović, Španja, Sučić, Šarić 1, trener: Mate Zeljak.

Igrač više: Jug CO 5/11, Šibenik 4/7

Peterci: Jug CO -, Šibenik 1/1

Suci: Siniša Matijašević i Stanko Ivanovski (oba Herceg Novi)

Domaći trener Elvis Fatović na tribini je ostavio petoricu svojih igrača: Franu Vićana, Maru Jokovića, Borisa Pavlovića, Andru Bušlju i Franu Karača. Veću su priliku dobili igrači koji u težim utakmicama teško dolaze do zapaženije minutaže, pa im je susret protiv Šibenika bio idealna prilika da se dokažu.

Poslije efikasne prve četvrtine domaćini su vodili s 5:3, a već do poluvremena prednost je još dodatno narasla, sve do 9:4. I drugo je poluvrijeme proteklo u dominaciji domaće momčadi, koja je do kraja utakmice prednost povisila na okruglih deset golova razlike.

Četverostruki strijelci kod domaćina bili su Nikola Sutić i Nikša Dobud, kod Šibenčana dva je gola postigao Andrija Vlahović.

Sljedećeg vikenda vaterpolisti Juga nastupaju u Zadru na Final fouru hrvatskog Kupa.