Vodeni sportovi

Mornar među šest najboljih

Tea Lokas • nedjelja, 04.12.2011.

U 12. kolu Jadranske vaterpolo lige momčad Mornara pobijedila je u gostima kotorski Primorac i zaslužila mjesto među šest najboljih ekipa regionalnog natjecanja...

Primorac - Mornar BS 7:11 (1:1, 2:4, 2:4, 2:2)

Kotor, 12. kolo JVL
Gledatelja: 200

Primorac: Kralj, Lučić, Marković, Gopčević 2, Nikčević 1, Đurović, Car, Popović, Fanfani, Paunović 1, Vuleta 1, Murišić 2, Krivokapić, Čučković. Trener: Vido Lompar.

Mornar: Bijač, Burić 1, Marinić 1, Čorušić, Kalebić 1, Oreb 3, Jerković 1, Anić, Čagalj, Antonijević 3, Marelja, Čalić, Ban 1, Butić. Trener: Joško Kreković.

Igrač više: Primorac 3/8, Mornar 3/8
Peterci: Primorac 0, Mornar 1/2
Suci: Vlaho Radičević (Dubrovnik), Maro Savinović (Dubrovnik)

Mornar je u gostima u Crnoj Gori odigrao dobru partiju u kojoj je bez bodova ostavio ekipu Primorca. Spori start Splićani su nadoknadili pogocima u drugoj četvrtini nakon kojih su na odmor otišli s dva gola prednosti (5:3).

9:5 bilo je na kraju trećeg dijela u kojem su Kotorani prijetili primaknuvši se i na gol razlike. Ipak, mornarevci ostaju pribrani i u posljednjih osam minuta uspješno okončavaju crnogorski izlet.

Na krilima Oreba i Antonijevića (po tri pogotka svaki) Mornar je dobio ovu utakmicu, dok su se kod Primorca za iznenađenje najviše borili Gopčević i Murišić s po dva pogotka u mreži protivnika.

Mornaru je ova pobjeda bila izuzetno bitna, jer ga u posljednjem kolu prvog dijela natjecanja očekuje najjača momčad lige - Pro Recco.