Vodeni sportovi

Daniel Varga sudjelovao u novom slavlju

Vedran Filipović • subota, 03.12.2011.

Jedanaestu pobjedu u nizu ostvarili su vaterpolisti riječkog Primorja koji su na Kantridi s 18:4 "razbili" Jadran iz Splita, no glavna vijest je povratak u bazen Daniela Varge...

PRIMORJE EB - JADRAN SPLIT 18:4 (5:2, 3:1, 4:0, 6:1)

Jadranska liga, 12. kolo

Primorje EB: Car, Glavan 1, Paškvalin, Krapić 3, De. Varga 4, Franković, Muslim 2, Jelača, Da. Varga, Barać 2, Šetka, Garcia 4, Radić, Buljubašić
Trener: Zoran Roje

Vezane vijesti

Jadran Split: Kačić, Peričić, Vukić 1, Letica 1, Gluhaić, Lisica, Ivanković, Bautović 1, Vegar, Milardović 1, Banovac, Visković, Vlaić, Divković
Trener: Mirsad Zajmović

Igrač više: Primorje EB 8/9, Jadran Split 2/7

Pobjeda Bankara nije dolazila u pitanje, kvaliteta je jednostavno na strani Riječana koji su prvih osam minuta pobijedili s 5:2, a drugih s 3:1. Istini za volju, gosti su kod 2:2 imali priliku i povesti, no nakon tog pokušaja utakmica je bila jednosmjerna ulica.

8:3 pokazivao je semafor na početku treće četvrtine, no zaostatak Splićana do kraja je narastao na visokih 18:4. Tri boda su, doduše, bila upisana i prije no što su igrači uopće skočili u bazen, pa je glavna i najsretnija vijest za sve poklonike Primorja bila povratak mađarskog playmakera Daniela Varge.

Jedan od ponajboljih riječkih igrača dugo se oporavljao od loma palca desne (šuterske) ruke, no vratio se i potpuno je spreman za polufinale Hrvatskog kupa protiv Juga u Zadru. Njegov brat Denes i Španjolac Garcia danas su bili najefikasniji u redovima domaćih s četiri pogotka.