Maj Gašparac • subota, 03.12.2011.

Večeras je odigrano šest utakmica 16. kola francuskog prvenstva. Vodeća momčad lige, Montpellier, nastavila je s dobrim igrama i u ovom kolu i uvjerljivo svladala Lorient. Uspješni su bili i nogometaši Lillea koji su teže od očekivanog svladali Ajaccio i, barem privremeno, zasjeli na drugo mjesto na ljestvici.

Montpellier, prvoplasirana momčad ljestvice, nastavila je s dobrim igrama i u ovom kolu. Na domaćem terenu uvjerljivo je svladala Lorient rezultatom 4:0. Susret je obilježila dobra igra napadača Montpelliera Oliviera Girouda koji je postigao jedan pogodak i asistirao za tri. Domaćini su poveli u 27. minuti pogotkom Geoffreyja Dernisa, a na 2:0 povisio je Giroud nakon dvije minute igre u drugom poluvremenu.

15 minuta kasnije za 3:0 je pogodio John Utaka, dok je strijelac za konačnih 4:0 bio Remy Cabella četiri minute prije kraja susreta. Ovom pobjedom Montpellier je zadržao prednost na čelu ljestvice koja sada iznosi pet bodova nad drugoplasiranim Lilleom i šest bodova nad trećeplasiranim PSG-om koji svoju utakmicu igra sutra.

Momčad Lillea teže od očekivanog došla je do pobjede na gostovanju kod Ajaccioa, posljednjeplasirane momčadi francuskog prvenstva. Domaćini su poveli nakon dvije minute igre. Christian Kinkela je pucao iz slobodnog udarca, a lopta je na putu do mreže okrznula Aureliena Chedjoua i promijenila smjer.

Nogometaši Lillea brzo su se oporavili od rano primljenog pogotka i u narednim minutama preokrenuli rezultat. Izjednačio je Ludovic Obraniak u 12. minuti, a četiri minute kasnije za 2:1 pogodio je Marko Basa. Preokret gostiju nije obeshrabrio nogometaše Ajaccioa, koji su izjednačili zgoditkom Ilana u 37. minuti. S rezultatom 2:2 završeno je prvo poluvrijeme, a gosti su tri boda izborili zahvaljujući pogotku Edena Hazarda deset minuta prije kraja utakmice.

Strijelci su bili raspoloženi i u susretu Bresta i Saint-Étiennea gdje su momčadi podijelile bodove u utakmici u kojoj su postignuta četiri pogotka. Momčad Bresta povela je zgoditkom Nolana Rouxa u 23. minuti, a rezultat je poravnao Pierre Aubameyang minutu kasnije. Na novi pogodak trebalo se čekati tek do 27. minute kada je Roux postigao svoj drugi pogodak. Momčad Saint-Étiennea bod je izborila zahvaljujući drugom pogotku Aubameyanga tri minute prije kraja utakmice.

Nogometaši Eviana na svojem su terenu svladali Valenciennes rezultatom 2:1. Domaćini su pobjedu izborili zahvaljujući pogocima koje su postigli u prvom poluvremenu, a pomoglo im je i isključenje igrača gostujuće momčadi, Nicolasa Isimat-Mirina, u 15. minuti susreta. Brojčanu nadmoć na terenu nogometaši Eviana iskoristili su u 25. minuti kada su poveli zgoditkom Oliviera Sorlina, a na 2:0 povisio je Cedric Barbosa osam minuta kasnije. Jedini pogodak za goste djelo je Gaela Danica koji je pogodio iz jedanaesterca pet minuta prije kraja utakmice.

U utakmici koja se igrala u kasnijem terminu, nogometaši Nice, momčadi s dna ljestvice, ostvarili su veliku pobjedu svladavši četvrtoplasirani Rennes rezultatom 2:0. Vodeći pogodak djelo je Lucianoa Monzona koji je uspješno realizirao jedanaesterac u 15. minuti. Svoj drugi pogodak nogometaši Nice postigli su 20 minuta kasnije, a strijelac je bio Renato Civelli. Momčad Rennesa završila je susret s deset igrača na terenu. U 46. minuti isključen je John Boye.

Utakmica između Dijona i Sochauxa završena je bez pogodaka.

• Obrisan korisnik04.12.2011. u 11:46
    Nešto se raspucali Francuzi, drago mi je vidjet da ima puno golova i malo neriješenih.
  • Obrisan korisnik04.12.2011. u 01:02
    Grbovi Bresta, Lorienta, Valenciennesa i Sochauxa su vam pogrešni (prastara verzija) kao i glavna slika članka.