Maj Gašparac • nedjelja, 04.12.2011.

Večeras su odigrane posljednje tri utakmice 16. kola francuskog prvenstva. Momčad PSG-a svladala je pred svojim gledateljima Auxerre, a pobjedu su izborili i nogometaši Lyona koji su, uoči gostovanja u Zagrebu gdje ih očekuje utakmica protiv Dinama u Ligi prvaka u srijedu, svladali Toulouse i napredovali na četvrtu poziciju na tablici.

Paris Saint-Germain svladao je na domaćem terenu Auxerre rezultatom 3:2 i tako zadržao drugu poziciju na tablici s tri boda manje od vodećeg Montpelliera. Svih pet pogodaka postignuto je u drugom poluvremenu. Poveli su Parižani pogotkom Christophea Jalleta u 52. minuti, no njihovo vodstvo nije dugo potrajalo. Sedam minuta kasnije Auxerre je izjednačio zahvaljujući zgoditku Dennisa Oliecha.

PSG se vratio u vodstvo 15 minuta kasnije kada je centaršut Nenea u pogodak pretvorio Jeremy Menez. Četiri minute kasnije Parižani su povećali svoje vodstvo. U kaznenom prostoru gostujuće ekipe srušen je Nene, a sudac je pokazao na bijelu točku. Brazilski igrač sam je izveo jedanaesterac i zatresao mrežu. Do kraja susreta igrači Auxerrea uspjeli su smanjiti zaostatak, za 3:2 u 87. minuti strijelac je bio Dariusz Dudka, no nisu mogli do izjednačenja.

Pet pogodaka gledatelji su mogli vidjeli i na Gerlandu gdje je Lyon, uoči dolaska u Zagreb, svladao Toulouse rezultatom 3:2. Momčad Dejana Lovrena, koji danas nije bio u sastavu, tom pobjedom preskočila je na ljestvici Rennes te se sada nalazi na četvrtom mjestu.

Domaćini su poveli u 38. minuti pogotkom Bakaryja Konea, a prednost je udvostručio Ederson udarcem s 25 metara nakon sedam minuta igre u drugom poluvremenu. Za Lyonovu prednost od 3:0 pogodio je iz jedanaesterca Lisandro Lopez u 66. minuti, no tu nije bio kraj zanimljivostima.

Gosti su dvije minute kasnije pogotkom Umuta Buluta smanjili svoj zaostatak, a u 77. minuti postigli su i svoj drugi zgoditak. Tada je u kaznenom prostoru domaćina Cris srušio Moussu Sissokoa, a sudac pokazao na bijelu točku. Francuz je sam izveo jedanaesterac i uspješno svladao Huga Llorisa.

Do kraja utakmice nogometaši Toulousea nisu uspjeli izjednačiti, a blizu četvrtom pogotku bili su igrači Lyona, no vratar gostujuće ekipe Ali Ahamada zaustavio je udarac Bafetimbija Gomisa.

Nogometaši Bordeauxa svladali su pred svojim navijačima Nancy rezultatom 2:0 i tako došli do svoje druge uzastopne, a ukupno četvrte, pobjede u prvenstvu. Za domaćine utakmica teško da je mogla bolje početi. Poveli su već prvoj minuti susreta kada je pogodio Jaroslav Plašil. Češki nogometaš sudjelovao je i u drugom pogotku svoje momčadi. U 52. minuti izveo je udarac iz kuta nakon kojeg je mrežu zatresao Henrique.