Liga prvaka - Skupina C, 7. kolo, 03.12.2011.
Metalurg Skoplje 32:19(16:7) St. Peterburg
St. Peterburg

Červar odveo Metalurg među 16

Damir Žbulj • ponedjeljak, 05.12.2011.
Červar odveo Metalurg  među 16

U susretu sedmog kola skupine C rukometne Lige prvaka Metalurg Line Červara napravio je povijesni uspjeh za makedonski rukomet svladavši St. Petersburg na domaćem parketu, a devetim osvojenim bodom osigurali su prolazak među 16 najboljih europskih ekipa u proljetnom nastavku sezone.

U ključnoj utakmici svoje skupine C rukometne Lige prvaka Metalurg je u Skoplju na uvjerljiv način stigao do pobjede nad ruskim St. Petersburgom, kojom je ekipa Line Červara osigurala plasman među 16 najboljih europskih rukometnih klubova ove sezone.

Fantastičan je to uspjeh za makedonski rukomet, ali i njihov sport općenito, koji nije stigao preko noći. Velike zasluge za ovakve rezultate ima i bivši izbornik hrvatske rukometne reprezentacije Červar, sastavivši dobru ekipu rukometaša, spremnu za ravnopravnu borbu s većinom europskih rukometnih momčadi. Pokazali su to i nedavno u regionalnoj SEHA ligi namučivši CO Zagreb, usput im otkinuvši i bod.

Ponosni Červar

"Nevjerojatno sam ponosan na svoje igrače. Odigrali su najbolje kada je bilo najpotrebnije. Fantastično su odigrali i srcem, ali i glavom. Bili su disciplinirani u obrani, taktički su majstorski odigrali sve što smo dogovorili. Zaslužuju se veseliti nakon ove utakmice. Želio bih se zahvaliti navijačima na ovoj nevjerojatnoj podršci, ali i medijima, koji su nas znali pratiti prije, za vrijeme i nakon utakmica.Metalurg je mali klub u europskim okvirima, a mi smo napravili nevjerojatan uspjeh. Dio smo rukometne elite, zajedno s Barcelonom, Kielom, Atleticom i sličnim rukometnim divovima. NO, sada je vrijeme za slavlje i uživanje, popit ćemo pivo,a od sutra ponovno na posao. Moramo i ove sezone biti prvaci kako bi i iduće svojim navijačima omogućili radost igranja u Ligi prvaka," nadahnut je bio nakon susreta trener Metalurga, bivši izbornik hrvatske rukometne reprezentacije, Lino Červar.

U fantastičnoj atmosferi skopske dvorane "Boris Trajkovski", pred sedam tisuća bučnih navijača, niti ugledniji rukometni protivnik od ruskog predstavnika ne bi imao puno šansi za uspjeh. Dvoboj je na kraju završen pobjedom od 13 pogodaka viška za Metalurg, jednom od najuvjerljivijih ove sezone na parketima širom Europe.

Momčad Line Červara od prve minute pokazala je svoju kvalitetu, borbenost i želju za uspjehom. Na samom otvaranju utakmice već je bilo 5:0, nakon 20 minuta 12:5, a na odmor se otišlo s +9 za Makedonce, bilo je za njih odličnih 16:7.

U nastavku utakmice, nakon pet minuta igre, bilo je prvi put i deset pogodaka viška (18:8), a 'razbijanje' Rusa nastavilo se sve do kraja susreta, koji je završen rezultatom 32:19.

Makedonski junaci bili su Stanić na vratima, koji je uz odličnu igru njegovih suigrača u obrani skupio čak 17 obrana. Angelov je skinuo četiri lopte, a domaći vratari obranili su i tri gostujuća sedmerca. Najbolji strijelac Metalurga bio je Marković s devet postignutih pogodaka, dok je Mojsovski postigao sedam, čime je opet izbio na vrh najboljih topnika Lige prvaka s ukupno 52 postignuta pogotka. Tri više od još jednog Makedonca, Kire Lazarova. Kod gostiju najbolji strijelac bio je Ljašenko sa šest golova.

Trener gostiju iz St. Petersburga, legendarni Dmitrij Torgovanov, čestitao je Metalurgu na zasluženoj pobjedi: "Atmosfera u dvorani je bila odlična za domaćina, ali pakao za nas. Moji igrači su bili toliko preplašeni bučnim navijanjem, napravili su toliko grešaka i omogućili protivniku da stvori ugodnu prednost. Igrali smo loše u napadu, promašili smo previše otvorenih šuteva, a protiv kvalitetne momčadi poput Metalurga teško je bilo igrati dobru obranu. Čestitam treneru Červaru na uspjehu, apsolutno zasluženo su se plasirali u Top 16."