Uoči šestog i posljednjeg kola skupine F nogometaši Arsenala su osigurali vodeću poziciju u skupini dok su se ostale tri momčadi borile za drugu odnosno treću poziciju. Na kraju najzadovoljniji mogu biti nogometaši Marseillea.

Skupina F

Olympiakos - Arsenal 3:1
(Djebbour 16', Fuster 36', Modesto 89' / Benayoun 57')

Nakon izjednačenih uvodnih minuta utakmice domaćini u vodstvo dolaze u 16. minuti. Djebbour koristi grešku gostujuće obrane i izlazi sam ispred vratara Fabianskija i bez problema zabija za 1:0. U 25. minuti Fabianski napušta igru, a umjesto njega ulazi Vito Mannone. I u nastavku susreta Olympiacos koristi nezainteresiranost Arsenala te u 36. minuti nakon komične reakcije gostujućeg vratara David Fuster povisuje na 2:0 i približava svoj klub prolasku u drugu fazu natjecanja.

U nastavku susreta se bude i gosti pa u 57. minuti Yossi Benayoun smanjuje na 2:1. Već u idućem napadu prijeti Francois Modesto, ali bez rezultatske promijene. Konačnih 3:1 postavlja Modesto u 89. minuti, ali slavlja ipak nije bilo jer je Marseille došao do tri boda i druge pozicije.

Borussia Dortmund - Marseille 2:3
(Blaszczykowski 23', Hummels 32' / Remy 45+4', Ayew 85', Valbuena 87')

Prvu prijetnju domaćina gledatelji su vidjeli u 18. minuti kada pokušava Mario Götze, ali Mandanda taj udarac zaustavlja bez većih problema. Ipak samo pet minuta kasnije Borussia prelazi u vodstvo. Nakon gužve u gostujućem šesnaestercu najbolje se snalazi Blaszczykowski i pogađa za 1:0. Domaćini i dalje nastavljaju sa svojim napadima, ali pokušaj Lucas Barriosa odlazi pokraj vratnice.

U 30. minuti Mbia neoprezno nogom u glavu udara Sebastiana Kehla, a najstrožu kaznu u 2:0 sigurno pretvara Hummels. Kada su svi očekivali kraj prvih 45 minuta, u četvrtoj minuti sudačke nadoknade Remy smanjuje na 2:1 i vraća nadu gostima.

Na početku drugog poluvremena domaći strateg Jurgen Klopp u svlačionici ostavlja Götzea, a u igru ulazi Ivan Perišić. U samoj završnici utakmice Marseille radi veliki preokret i s dva pogotka osigurava drugo mjesto. Prvo je u 85. minuti izjednačio Ayew da bi dvije minute kasnije prekrasnim pogotkom Valbuena osigurao veliko slavlje gostima.

• Obrisan korisnik07.12.2011. u 01:37
    majstore ne lupetaj gluposti..sigurno je dortmund isplanirao jeben dribling i udarac valbuene za 3-2..marseille je vise htio pobjedu,vise im je trebala i na kraju su ju dobili..radije da oni prolaze nego grci
  • Obrisan korisnik07.12.2011. u 00:22
    Borussia ko Dinamo, nikako do proljeća u Europi.
  • Obrisan korisnik07.12.2011. u 00:21
    kakva drama, i napokon da njemci izgube u zadnjim minutama.. odličan potez valbuene i po meni marseille zasluženo u nokaut fazu
  • Obrisan korisnik06.12.2011. u 23:37
    tipicna njemacka gamad,sudac produzi 5 min.i vide kako olympiacos prolazi pa pustaju utakmicu,a do 85.min.bolji,napadaju,udaraju,ma sve...mrs gubo dortmundska!!!