Excelsior 0:0 AZ Alkmaar
AZ Alkmaar

Excelsior uzeo bod AZ-u

Josip Piršljin • četvrtak, 08.12.2011.

Kompletirano je 13. kolo nizozemskog nogometnog prvenstva. U zaostaloj utakmici između Excelsiora i AZ-a nije bilo pogodaka, te momčad iz Alkmaara sada ima četiri boda više od PSV-a na čelu tablice.

Posljednja utakmica 13. kola Eredivisie započela je još 21. studenog, ali je na poluvremenu sudac prekinuo susret zbog guste magle koja je onemogućila igranje. Nakon prvih 45 minuta Excelsior je protiv vodeće momčadi prvenstva AZ-a držao 0:0, a vodstvo lige odlučilo je da će se drugo poluvrijeme naknadno odigrati.

Na stadionu Woudestein u Rotterdamu AZ je protiv posljednjeplasiranog Excelsiora tražio pobjedu kako bi pobjegao pratećem PSV-u šest bodova na vrhu ljestvice. Ipak, to se nije dogodilo pošto su domaći nogometaši uspjeli zadržati sve napade gostiju i osvojili vrijedan bod u svojoj borbi za ostanak.

AZ je tako pokvario dosadašnje odlično stanje na tablici jer je u nedjelju s čak 5:1 izgubio od Heerenveena i dopustio da mu se PSV i Twente približe, a nisu daleko ni Feyenoord i Ajax.

Sastav Gerta Verbeeka krenuo je napadački prema golu Excelsiora u potrazi za što bržim vodstvom, ali to im nije pošlo za rukom. Čak su domaći imali dobru priliku da osvoje sva tri boda, no Roland Alberg nije bio dovoljno precizan iz opasne pozicije.