Feyenoord protutnjao Arnhemom

Branimir Markota • nedjelja, 20.11.2011.

Odigrane su tri od četiri utakmice nedjeljnog programa 13. kola elitnog razreda nizozemskog nogometa. Utakmica između posljednjeg Excelsiora i vodećeg AZ Alkmaara prekinuta je nakon odigranih 45 minuta, pri rezultatu 0:0 zbog guste magle, Feyenoord je utrpao četiri komada Vitesseu, Den Haag i Utrecht su podijelili bodove, dok je Groningen došao do domaćih bodova protiv Venloa teže nego što se očekivalo.

Nogometaši roterdamskog Feyenoorda, lakše nego je itko očekivao, došli su do uvjerljive pobjede na teškom gostovanju u Arnhemu. Izabranici Ronalda Koemana odlično su započeli susret te su došli u vodstvo već u četvrtoj minuti preko hladnokrvnog Šveđanina Guidettija.

U 32. minuti na semaforu je stajalo 0:2. Lijepi pogodak djelo je Rona Vlaara. Do kraja prvog poluvremena gosti su praktički riješili pitanje pobjednika. Strijelac trećeg pogotka opet je bio Guidetti u 42. minuti susreta.

Feyenoord je početkom nastavka uvećao svoje vodstvo na 4:0. Strijelac pogotka bio je reprezentativac Obale Bjelokosti Sekou Cisse. Do kraja utakmice gosti su bez težih problema čuvali stečeni rezultat.

Groningen je očekivao lagan posao na domaćem terenu protiv pretposljednje momčadi Eredivisie. No, nije sve teklo po planu domaćih nogometaša. Venlo je iskoristio početno opuštanje Groningena te je poveo u 16. minuti preko Wildschuta. Ključan trenutak dogodio se u 30. minuti kada je obrambeni igrač Venloa, Andrea Mei, napravio prekršaj u svom kaznenom prostoru nad Dušanom Tadićem. Mei je zaradio crveni karton, a udarac s bijele točke uspješno je realizirao Bacuna. Potpuni preokret dolazi u 51. minuti kada Urugvajac Texeira postavlja konačnih 2:1 za Groningen.

U derbiju sredine ljestvice, Den Haag i Utrecht odigrali su neodlučenih 2:2. Poveli su gosti u 10. minuti preko Bovenberga. Vicento izjednačava u 30. minuti. Domaćin dolazi u vodstvo preko Immersa u 60. minuti, a konačnih 2:2 postavlja Kogel u 80. minuti iz jedanaesterca.