Bundesliga, 16. kolo, 09.12.2011, 20:30 h
Hertha Berlin
Hertha Berlin 1:2 Schalke 04
Schalke 04

Damir Žbulj • petak, 09.12.2011.

U prvom susretu 16. kola njemačke nogometne Bundeslige Schalke je stigao do vrijedne pobjede na gostovanju u Berlinu kod Herthe. S nova tri boda izjednačili su se na vrhu poretka s Bayernom, koji ima utakmicu manje, ali i bolju gol razliku od sastava iz Gelsenkirchena. U dresu domaćina Mijatović je s kapetanskom trakom oko rukava odigrao čitavih 90 minuta.

Schalke je u fantastičnom serijom u posljednje vrijeme, potiho, dok su glavninu okršaja vodile dvije Borussije i Bayern, dogurao skoro do samog vrha njemačke Bundeslige. Novom pobjedom, četvrtom u posljednjih šest prvenstvenih dvoboja, osvojili su 31. bod, čime su se probili na drugo mjesto, s istim brojem bodova kao vodeći Bayern, kojeg još čeka nedjeljni okršaj u Stuttgartu.

Hertha je nakon dobrog otvaranja sezone malo posustala, bila u seriji neodlučenih rezultata, koju je prekinula ovim domaćim porazom od ekipe iz Gelsenkirchena. U redovima berlinskog sastava, kao kapetan, Mijatović je čitav susret proveo na travnjaku.

Kod gostiju su u napadu zaigrali i Huntelaar i Raul, kojemu je ovo bio 50. bundesligaški nastup za Schalke. Domaćin je bio aktivniji sastav u otvaranju utakmice, gosti su prijetili iz kontri, a već u 19. minute realizirali su jednu od njih. Fuchs, koji je također u slavljeničkom raspoloženju dočekao ovaj dvoboj, jer je protiv Herthe upisao 100. nastup za Kraljevsko-plave, ubacio je s lijeve strane u kazneni prostor. Obrana domaćih samo privremeno otklanja opasnost, lopta pada u noge Huntelaara, koji smireno šalje loptu u mrežu Herthe.

Atraktivan pokušaj Pukkija nije završio uspješno u 24. minuti, što je kaznio domaći sastav samo minutu kasnije. Korner je izveo Raffael, a Ramos na petercu nadvisuje sve gostujuće igrače i loptu glavom šalje u mrežu.

Nakon nekoliko pokušaja na obje strane terena, pogotkom u samoj završnici prvog poluvremena, kako je to na kraju ispalo, Finac Pukki riješio je pitanje pobjednika ovog dvoboja. Odlično je prema kaznenom prostoru potegnuo Raul, preciznom loptom pronalazi Pukkija, a Finac snažnim udarcem s ruba kaznenog prostora pogađa gornji lijevi kut domaćeg vratara, za treći pogodak sezone. Još se odigrala minuta u prvom dijelu, a s 1:2 Schalkea otišlo se na odmor.

U nastavku utakmice Huntelaar je u 59. minuti iz neposredne blizine na ozbiljne muke stavio vratara Krafta, a svi pokušaji domaćina da stigne do pogotka koji bi im osigurao barem bod, završili su bez prave opasnosti po gol Schalkea.

Schalke će ovaj pobjednički niz pokušati idućeg vikenda nastaviti na svom terenu protiv Werdera, dok će Hertha put Hoffenheima, gdje će tražiti prekid crnog niza od pet bundesligaških susreta bez pobjede.