Borussiji samo bod, Bayernu sva tri

Borna Rupnik • nedjelja, 11.12.2011.

Münchenski Bayern povećao je svoju prednost na ljestvici njemačkog prvenstva na tri boda. Slavio je u Stuttgartu, dok je prvak iz Dortmunda propustio svladati Kaiserslautern...

Prvi strijelac Bundeslige, Bayernov napadač Mario Gomez (15 pogodaka), svom je bivšem klubu postigao dva pogotka koji su bavarskom divu pomogli u stvaranju prednosti nad prvim pratiteljima.

Bayern je u prvih pet minuta zaprijetio preko Van Buytena i Gomeza, no Stuttgart je poveo u šestoj. Neuera je svladao Christian Gentner. Na izjednačenje se nije dugo čekalo, u 13. minuti Rafinha asistira, a Gomez ispisuje 1:1 na semaforu.

Potom su svoje prilike propustili Gomez i Müller, a voda je na Bayernov mlin skrenula i nakon pola sata igre, kada je Molinaro zbog dva prekršaja na Robbenu dobio i drugi žuti karton. Pritisak Bayerna nastavljen je do kraja prvog dijela i početkom nastavka, a plodom je urodio u 57. minuti, kada je akciju Kroosa i Lahma zaključio Gomez dobrim udarcem desnom nogom.

Gosti su znali sačuvati prednost do kraja utakmice, a Ivica Olić i Danijel Pranjić svih su 90 minuta proveli na klupi za pričuve.

A nakon tri uzastopna derbija momčad Jürgena Kloppa zaigrala je protiv momčadi koja bježi iz zone ispadanja, Kaiserslauterna, ali je osvojila tek jedan bod. Borussia je očekivano imala inicijativu, no osim prečke Lewandowskog do vodećeg pogotka nije stvorila previše šansi.

On je pao u 27. minuti, kada je uz pomoć Gündogana i Grosskreutza sa 16 metara pucao Kagawa i matirao Trappa.

Međutim, niti nakon pogotka žuto-crni nisu bili posebno inspirirani, a Kaiserslautern je svoju šansu iskoristio u 60. minuti. Tiffertovu dugu loptu nije uspio raščistiti Piszczek, a Sahan je bez razmišljanja šalje u mrežu za 1:1.

Kloppov je sastav tada odlučnije krenuo po drugi pogodak, ali je u najboljim prilikama Hummelsa i Götzea zaustavio okvir gola pa se rezultat više nije mijenjao. Ivan Perišić priliku je dobio od 73. minute, umjesto Da Silve.