Valenciennes srušio Montpellier

Lovro Štrbinić • subota, 10.12.2011.

Nakon mini krize i tri utakmice bez pobjede nogometaši PSG-a slavljem kod Sochauxa ostvarili su drugu u nizu, a zahvaljujući kiksu Montpelliera vratili su se na prvu poziciju. U ostalim dvobojima pobjede su upisali Saint-Etienne i Toulouse, Nancy i Rennes domaće remije, dok je posljednji susret večeri između Marseillea i Bordeauxa također završio bez pobjednika.

Vodeća momčad francuskog nogometnog prvenstva u 17. kolu je doživjela treći ovosezonski poraz. Montpellier je "pao" na gostovanju kod Valenciennesa rezultatom 1:0, a jedini pogodak na utakmici djelo je Kadira u 46. minuti.

Kiks lidera iskoristio je, pak, Paris Saint-Germain koji je istovjetnim rezultatom uzeo bodove kod Sochauxa. Tamo je junak susreta bio Kevin Gameiro jer je u 20. minuti svojim novim pogotkom osigurao Parižanima povratak na vrh tablice.

Nešto uvjerljiviji bio je Saint-Etienne protiv Caena. Na domaćem terenu njih je u vodstvo doveo Banel Nicolita u devetoj minuti, a tri minute prije odlaska na predah gosti su zbog isključenja Nababa ostali s igračem manje. U 73. minuti domaćini su iskoristili brojčanu nadmoć i preko Sakoa poveli s 2:0, što je bio i konačni rezultat dvoboja.

Dva pogotka su pred svojim navijačima postigli i nogometaši Toulousea i unatoč jednom primljenom to im je bilo dovoljno za nova tri boda. Ostanak u vrhu poretka osigurao je Bulut pogotkom u posljednjoj minuti, nakon što su se prethodno u strijelce upisali Moussa Sissoko za domaćine i Daniel Wass za goste.

Toulouse je tako dostigao Rennes na tablici jer je dosad petoplasirani klub prvenstva prosuo bodove u domaćoj utakmici s Brestom. Gosti su čak i poveli u 17. minuti preko Rouxa, a za konačnih 1:1 zabio je Romain Danze 13 minuta kasnije. Dodajmo da je Brestu ovo 11 neriješeni ishod u ovoj sezoni.

Remi su vidjeli i gledatelji u Nancyju, gdje je domaća ekipa propustila doći do važne pobjede protiv fenjeraša Ajaccija. Nancy je poveo u desetoj minuti preko Bakara, ali poravnanje je uslijedilo u 34. minuti autogolom Luiza. U 73. minuti Ajaccio je poveo zahvaljujući pogotku Cavallija, no bod je domaćinima u posljednjoj minuti susreta ipak donio Niculae.

U posljednjoj utakmici današnjeg programa na Velodromeu su se sučelili Marseille i Bordeaux. Domaćini nisu uspjeli nastaviti svoj pohod prema vrhu, već je ovo bio jedini večerašnji susret u kojem se mreže nisu tresle.