Pobjede Lillea i Lyona

Dino Brumec • nedjelja, 11.12.2011.

Odigrane su i posljednje tri utakmice 17. kola francuskog prvenstva. Auxerre je na domaćem travnjaku uspio svladati Nicu, dok je Lille nakon ispadanja iz Europe tijekom tjedna pobijedio Dijon. Lyon je u gostima kod Lorienta došao do važna tri boda s kojima ostaje u igri za sam vrh ljestvice.

U derbiju začelja Auxerre je dočekao momčad Nice. Auxerre je do ove utakmice skupio 15 bodova, dok su njihovi večerašnji protivnici osvojili jedan manje. Nakon samo 13 minuta domaćini su došli u vodstvo, a pogodak je postigao Oliech, na asistenciju Sahara. Nije se dugo trebalo čekati na izjednačenje gostiju. Samo osam minuta kasnije Mouloungui vrlo lijepim udarcem vraća utakmicu na početak.

Na poluvrijeme se otišlo rezultatom 1:1, a gledatelji su sljedeći gol vidjeli nakon 65 minuta igre kada je Auxerre došao do vodstva od 2:1. Opet su Oliech i Sahar bili u glavnim ulogama, ali ovaj je put Sahar bio strijelac, a Oliech dodavač. Do kraja utakmice rezultat se više nije mijenjao i domaćini su došli do vrijedna tri boda s kojima nastavljaju svoju borbu za ostanak.

Lille je ovaj tjedan ispao iz europskih natjecanja, a u nedjelju mu je u goste došao Dijon, momčad samo tri boda udaljena od zone ispadanja. Momčadi Lillea uoči utakmice trebala je tri boda kako bi se priključila PSG-u i Montpellieru koji se nalaze na samom vrhu poretka.

Nakon 16 minuta utakmice domaćini su vodili, a pogodak je postigao Sow na dodavanje Debuchyja. Nešto prije kraja poluvremena Dijon je imao odličnu priliku za postizanje pogotka, ali je vratnica spriječila gol Guerberta. Do povećanja vodstva momčad Lillea došla je u 58. minuti kada je Hazard postigao pogodak nakon asistencije Sowa. Do kraja utakmice domaćini su imali još nekoliko prilika, ali nisu ih uspjeli realizirati i krajnji rezultat ostao je 2:0.

Lyon je u posljednjoj utakmici 17. kola otišao u goste Lorientu i vratio se kući s nova tri boda na kontu. Iako je u posljednje vrijeme francuski klub navikao pobjeđivati puno većom razlikom, ovog je puta i jedan pogodak bio dovoljan. On je bio djelo Lacazettea u 54. minuti utakmice. S ta nova tri boda momčad Lyona došla je na samo četiri boda zaostatka za vodećim dvojcem i svega dva za Lilleom. Dejan Lovren odigrao je cijelu utakmicu za goste.

• Obrisan korisnik12.12.2011. u 00:08
    naime ovdje vidimo da je autor članka vrlo šaljiv: ˝ako je u posljednje vrijeme francuski klub navikao pobjeđivati puno većom razlikom, ovog je puta i jedan pogodak bio dovoljan.˝ hahaha