Primera División, 16. kolo, 11.12.2011, 21:30 h
Espanyol 4:2 Atlético Madrid
Atlético Madrid

Espanyol "četvorkom" počastio Atletico

Nikola Vlahović • nedjelja, 11.12.2011.

Zadnju utakmicu 16. kola španjolskog nogometnog prvenstva odigrali su Espanyol i Atletico Madrid. Gledatelji su zadovoljni napustili stadion jer su u 90 minuta vidjeli čak šest golova...

Espanyol je na svom terenu dočekao Atletico Madrid te je tražio pobjedu koju čeka već šest kola. S druge strane, Atletico Madrid je na gostovanje došao nakon što je u Kupu poražen od trećeligaša Albacetea 2:1.

Domaćini su odlično krenuli u utakmicu te su nakon samo osam minuta igre imali već dva gola prednosti. Gostujući vratar najprije je bio svladan u petoj minuti kada je gostujuću mrežu zatresao Joan Verdu. Taj rezultat na semaforu se zadržao samo tri minute, a nakon toga Espanyol je povećao svoje vodstvo, a strijelac je ponovno bio Joan Verdu.

Unatoč vodstvu od 2:0 domaćini nisu posustajali te su u 19. minuti došli i do trećeg gola, a Courtoisa je ovaj put svladao Romaric. U vrlo zanimljivoj utakmici Atletico Madrid ipak je uspio smanjiti rezultatski zaostatak u prvom poluvremenu, a strijelac za goste bio je Falcao.

Ipak, početkom drugog poluvremena Espanyol je vratio prednost od tri gola. Domaće navijače na stadionu Cornella-El Prat u 54. minuti obradovao je Sergio Garcia. Međutim, turski reprezentativac Arda Turan, sedam minuta prije kraja smanji je rezultatski zaostatak te je utakmica završila rezultatom 4:2.