Sporting uvjerljiv protiv Vallecana

Bojan Meštrović • nedjelja, 11.12.2011.

U 15. kolu Primere Bilićev Sporting Gijon je slavio u gostima protiv Vallecana, Getafe je svladao Granadu, a Villarreal i Sociedad su podijelili bodove...

U prvoj nedjeljnoj utakmici Gijon je u gostima pobijedio Rayo Vallecano rezultatom 3:1. Do poluvremena su pogotke postigli Barral i Nacho Novo, a u nastavku je potonji zabio i svoj drugi gol na utakmici osiguravši u 67. minuti tri boda svojoj ekipi. Rezultat je u sudačkoj nadoknadi ublažio domaći veznjak Michu.

Hrvatski napadač Mate Bilić je dvadeset minuta prije kraja utakmice zamijenio dvostrukog strijelca Nova, ali danas se nije uspio upisati u listu strijelaca. Iako je Rayo imao težak raspored u posljednje vrijeme, valja spomenuti da mu je ovo bio četvrti poraz u nizu.

Villarreal je u utakmici protiv Sociedada bio puno konkretniji protivnik, ali prvi gol na utakmici zabili su gosti. Gol je na asistenciju Vele u 52. minuti zabio kapetan Mikel Aranburu. Deset minuta kasnije drugi žuti karton dobio je veznjak Elustondo i Sociedad ostaje s igračem manje. Nakon velikog pritiska, domaćini u 72. minuti izjednačuju pogotkom Rubena, a rezultat se do kraja utakmice nije mijenjao.

Getafe je tijekom cijele utakmice dominirao protiv Granade, a njegovi igrači su uputili čak 18 udaraca. Ipak, sve do 78. minute gosti su imali bod u rukama, ali tada je Casquero, koji je ušao u drugom poluvremenu, postigao pogodak za domaćine. Getafe je ovom pobjedom skočio na 12. mjesto ljestvice, ali je još uvijek samo bod iznad zone ispadanja.