Vedran Filipović • nedjelja, 11.12.2011.

Poslijepodnevni nedjeljni program 15. kola Serie A donio je posrtaj Milana u Bologni, minimalnu pobjedu Udinesea te domaće remije Atalante i Cagliarija protiv Catanije, odnosno Parme.

Rossoneri su odigrali 2:2 na Renato Dall'Arri protiv domaćina Bologne, no sam početak utakmice nije sugerirao takav epilog. U trećoj minuti je Ibrahimović zatresao prečku domaćega gola, no 12. minuti tresla se Amelijina mreža. Diamanti je fantastičnom dugom loptom uposlio Di Vaija koji prebacuje istrčalog vratara gostiju. No, na odgovor Milana nije se dugo čekalo, Boateng je dodao za Seedorfa koji je snažnim udarcem s ruba šesnaesterca iznenadio obranu Bologne, a Gillet je na golu bio nemoćan.

Do poluvremena se rezultat nije mijenjao, a mogao se da su Abate i Aquilani bili nešto pribraniji u svojim prilikama ili da je glavni sudac utakmice pokazao na bijelu točku nakon igranja rukom u šesnaestercu Clarencea Seedorfa.

U drugoj minuti nastavka Di Vaio je nastavio sijati paniku u kosti obrane Milana, no njegov udarac ovoga puta zaustavila je vratnica. Ipak, u 71. minuti ponovno je Rocchi bio pod svjetlima pozornice - dosudio je dvojbeni kazneni udarac za goste, domaćini su tražili zaleđe, no Ibracadabra je prevario Gilleta i donio veselje Allegriju. Ali Piolijevi momci se nisu obeshrabrili, štoviše, već su u sljedećem napadu poravnali. Diamanti je pucao s dvadesetak metara, loše je reagirao Amelia te se lopta zakoprcala u kutu gostujuće mreže.

Do kraja su mreže mirovale, a domaći su nogometaši borbenom igrom zaustavili ove sezone napadački vrlo jaki Milan.

Udinese je pred svojim navijačima osvojio nova tri boda, no mučio se sve do 68. minute. Tada je Isla ubacio u šesnaesterac, obrana Chieva napravila je kobnu grešku - ostavila je neometanog Di Natalea koji ne griješi iz takvih prigoda.

Deset minuta kasnije Zebrette su povećale prednost, ubačaj jedinog dotadašnjeg strijelca u mrežu je skrenuo Dušan Basta za 2:0. Ipak, Veronezi se nisu predavali, no jedino što su uspjeli napraviti do kraja susreta na Friuliju bio je utješni pogodak Alberta Paloschija, bivšeg igrača Milana.

Catania je povela protiv Atalante u 18. minuti, lijepu loptu Machesea u mrežu iza Consiglija sproveo je Legrottaglie, ali krajem prvog dijela Spolli je zaradio drugi žuti karton te ostavio svoju momčad na cjedilu.

Domaćini iz Bergama iskoristili su brojčanu prednost u 70. minuti, korner Moraleza dobro je iskoristio Stefano Tiribocchi koji je na travnjak ušao u 50. umjesto Carmone. Ostalo je do kraja 1:1 iako su domaćini bili bliže drugom pogotku.

Cagliari i Parma odigrali su susret bez pogodaka, a iako su gosti imali više udaraca na gol te veći posjed lopte, nisu pronašli strijelca koji bi konkretizirao njihove šanse nakon što je sredinom prvog dijela iz igre morao izaći Sebastian Giovinco.