Roma
Roma 1:1 Juventus
Juventus

Vedran Filipović • ponedjeljak, 12.12.2011.

U posljednjoj utakmici 15. kola talijanske Serie A Roma i Juventus su u derbiju kola podijelili bodove što je i najpravedniji ishod ovog energičnog, dinamičnog i emocionalnog susreta na Olimpicu. De Rossi i Chiellini bili su strijelci, a tragičarom je na koncu ispao glavni rimski "legionar" Totti...

Luis Enrique imao je velikih problema u sastavljanju momčadi za derbi protiv Juventusa, tako je Rodrigo Taddei završio na desnom beku, De Rossi na stoperu s Heinzeom, u vezi je svoj debi dočekao 19-godišnji Viviani dok je Totti postavljen na onu poziciju koju Talijani vole zvati trequartista, iza dva napadača - Lamele i Osvalda. S druge strane Antonio Conte nije mogao računati na Del Piera i Vučinića pa je efikasni Matri bio u vrhu napada, a iza njega Estigarribia, Vidal i Pepe kojima su leđa čuvali Pirlo i Marchisio.

Fantastično su krenuli domaćini na prepunom Olimpicu, u šestoj je minuti Francesco Totti ubacio loptu na drugu vratnicu nakon kratke akcije iz kornera, tamo ju je dočekao De Rossi koji je uputio slab udarac, no Čileanac Vidal je umjesto da lagano otkloni opasnost promašio cijelu loptu te se ona zakoprcala u kutu mreže začuđenog i zapanjenog Buffona.

Nakon primljenog pogotka gosti su silovito krenuli po izjednačenje, najbliže tome bili su Pepe i Matri, no njihovi udarci nisu pronašli željeni cilj. Poslije nekoliko minuta stihijskih napada Vecchije signore utakmica je ušla u dio kada se igralo izuzetno borbeno i dinamično, no većinom na sredini terena. U 26. minuti Taddei je napravio identičnu pogrešku kao Vidal, no vrlo dobar udarac Estigarribije iskosa s lijeve strane još bolje je obranio Stekelenburg.

Nizozemski čuvar mreže dobro je reagirao i kod udarca Pepea u 38. te nakon slobodnog udarca Pirla pred sam kraj prvog dijela. Domaćini su čuvali svoje vodstvo te povremeno prijetili Juventusu čija je obrana djelovala koncentrirano i organizirano.

Drugi dio počeo je pritiskom Bianconera koji je urodio plodom u 61. minuti. Vidal je ubacio za Estigarribiju koji loše zahvaća loptu, no ona dolazi do Chiellinija koji neometan glavom trese praznu mrežu. No, već u sljedećem napadu Erik Lamela osvaja jednu ničiju loptu u Juventusovom kaznenom prostoru gdje ga ruši Vidal za klasični kazneni udarac. Totti je prišao lopti, no Gigi ga je "pročitao" i zadržao 1:1.

U posljednjih 15 minuta ušlo se u vrlo dinamičnoj igri kakva je prikazana cijeli susret, a obje su ekipe tražila pobjedonosni zgoditak. Španjolac je ubacio Simplicija i Perrottu, a Conte je na travnjak poslao Quagliarellu i Giaccherinija.

Lijep lob udarac Osvalda otišao je preko gola u 79. minuti ovog "rata" u talijanskoj prijestolnici, Stekelenburg se lijepo postavio na pokušaj Quagliarelle nekoliko trenutaka kasnije, Lichtsteiner je u 83. pogodio vanjsku stranu mreže iz dobre pozicije, a Giaccherini je slabo reagirao dvije minute kasnije.

Dvije minute prije posljednjeg sučevog zvižduka Quagliarella je iskosa s desne strane izašao sam pred Romin gol, no Nizozemac je odlično sačuvao mrežu. Francesco Totti imao je drugu matnu situaciju pred Buffonom nedugo zatim, no umjesto da odmah uputi udarac, on je oklijevao te je bijelo-crna obrana stigla u blok na veliku žalost svih simpatizera Vučice.

To je i ujedno bio i epilog ove sjajne utakmice u Rimu u kojoj su dva velika protivnika podijelili plijen.

• Ricky Quaresma18.12.2011. u 02:53
    Totti...Majstore,imperatore uzmi više to misto sportskog direktora i otiđi dok se mi neki još uvik sićamo kakav si igrač bija...
    Ricky Quaresma
  • Obrisan korisnik14.12.2011. u 20:48
    ajme meni điđi životinjo
  • Obrisan korisnik13.12.2011. u 21:20
    bravo roma steta sto toti nije zabio ovaj juve pokazuje napredak ali tesko mogu bit prvaci
  • Obrisan korisnik13.12.2011. u 12:23
    Inter čeka priliku iz drugog plana,hehehe
  • arsenal-lover13.12.2011. u 09:45
    slažem se da Vidal ne igra dobro i da je apsolutni tragičar ove utakmice ali ga malo treba pustiti da se privikne - ipak se talijanska razlikuje od njemačke lige