Klose usrećio Lazio, Inter dobio Viole

Borna Rupnik • subota, 10.12.2011.

Važnim su se pobjedama u subotnjem programu talijanske lige osladili Inter i Lazio, ali i Genoa i Cesena, koja je odnijela sva tri boda iz Palerma...

Nogometaši Claudija Ranierija ubilježili su tri vrijedna boda na San Siru protiv Fiorentine. Inter je od početka utakmice preuzeo inicijativu, pokušavali su Coutinho, Pazzini i Lucio, a Fiorentina je povremeno pokušavala zaprijetiti protunapadima, bez većeg uspjeha.

Agresivnost i odlučnost Interu su se isplatili u 41. minuti, kada je Pazzini s lijeve strane prebacio Boruca za 1:0. Koliko je dobro završilo prvo poluvrijeme za Inter, jednako dobro je počelo i drugo. Japanac Nagatomo uz malo je sreće udvostručio prednost domaćina već u 48. minuti.

Vezane vijesti

Najbolju priliku u nastavku propustio je Muntari, pa se rezultat više nije mijenjao. Inter je tako uspio preskočiti Fiorentinu na tablici i primaknuti se sredini poretka.

Junak Lazijeve pobjede nad Lecceom bio je njemački napadač Miroslav Klose. Nakon što je Di Michele doveo domaćina u vodstvo u 12. minuti s bijele točke, Klose je u 28. minuti poravnao rezultat na 1:1.

Uvođenje Lorika Cane na početku drugog dijela pokazalo se odličnim potezom Edoarda Reje jer je Cana već nakon tri minute igre preokrenuo rezultat, ali je domaćin uzvratio - strijelac za 2:2 bio je Ferrario. No, posljednju je riječ imao Klose, koji je u suradnji sa Cisseom u 87. minuti postavio konačnih 3:2 za Lazio. Lecceu tako nije pomogla ni prošlotjedna smjena trenera Eusebija di Francesca.

Genoa je u gostima svladala Sienu rezultatom 2:0, iako je Siena imala bolje prilike u prvom dijelu. Na poluvrijeme se otišlo bez pogodaka, ali je u 57. minuti goste u vodstvo doveo Marco Rossi. Najbolju šansu za poravnanje propustio je Mattia Destro, a pobjedu je u sudačkoj nadoknadi potvrdio Rodrigo Palacio.

Pretposljednja Cesena iznenadila je na gostovanju kod Palerma. Ključni trenuci susreta zbili su se sredinom drugog poluvremena, kada je Adrian Mutu postigao jedini pogodak na susretu, a domaći igrač Ezequiel Munoz dobio drugi žuti, isključujući karton, što je Palermu otežalo pokušaj povratka u utakmicu.