Novara 1:1 Napoli
Napoli

Džemaili poništio Radovanovića za remi

Vedran Filipović • nedjelja, 11.12.2011.

U posljednjoj utakmici 15. kola talijanske Serie A Napoli je odigrao 1:1 s Novarom, a izjednačujući gol postigli su u sumraku susreta.

Mazzarri je krenuo vrlo napadački u Novari, na travnjak Silvio Paola poslao je sastav s Hamšikom u veznoj liniji dok su naprijed ordinirali Cavani, Lavezzi i Makedonac Pandev. Ipak, domaćini su bolje otvorili susret te prvi zaprijetili preko Rubina i Gemitija.

Napolitanci su se probudili nakon trećine prvog dijela, pokušao je Pandev glavom, no lopta je otišla pored gola kao i osam minuta nakon. Do kraja poluvremena svoje nišanske sprave oprobali su za domaće te Maggio i Džemaili za goste, no mreže su ostale netaknute.

Drugi dio nije počeo dinamično kao prvi, suvisla akcija došla je tek u 62. minuti, no Pandev je opet bio neprecizan. Četiri minute kasnije Mascara je zamijenio Edinsona Cavanija, a nedugo zatim domaći su poveli preko Radovanovića koji je postigao lijep gol iz slobodnog udarca. To mu je ujedno bio i prvi gol u Serie A.

Mazzarri je shvatio da je vrag odnio šalu, pokušao je preokrenuti s Inlerom i Zunigom, ali dobio je samo pola preokreta kojeg mu je donio Blerim Džemaili u 84. minuti.

Do kraja se stanje na semaforu nije mijenjalo, a čini se kako Napoli plaća danak, zasad vrlo uspješnom, igranju u Ligi prvaka.