Ajax minimalno slavio

Josip Piršljin • nedjelja, 11.12.2011.

Nogometaši Ajaxa nastavili su pobjeđivati u nizozemskom prvenstvu, a u ovom su kolu slavili na neugodnom gostovanju kod Waalwijka. Venlo je uspio doći do druge pobjede ove sezone, dok su remije upisali Utrecht i Feyenoord, te Vitesse i Groningen.

Nakon šokantnog ispadanja iz Lige prvaka, nogometaši Ajaxa odradili su utakmicu 16. kola Eredivisie u kojoj su do nova tri boda došli minimalnim slavljem protiv 14. momčadi na ljestvici Waalwijka. Time su došli do četvrte pozicije i zadržali priključak za vodećim trojcem.

Na stadionu Mandemakers Kopljanici su u vodstvo došli tek pred kraj prvog poluvremena i to autogolom Guya Ramosa. Igrači Franka de Boera su od 64. minute imali i brojčanu prednost na terenu kada je isključen Sigourney Bandjar, a priliku za povećanje vodstva dobio je Miralem Sulejmani iz najstrože kazne. Ipak, srpski reprezentativac nije bio precizan s bijele točke, te je rezultat na kraju ostao nepromijenjen.

Feyenoord je poslije tri uzastopne pobjede i slavlja u derbiju protiv PSV-a očekivao sva tri boda i u susretu s Utrechtom, no na kraju će se sastav Ronalda Koemana morati zadovoljiti samo s bodom i trenutnim plasmanom na šesto mjesto.

Poveli su gosti iz Rotterdama već u drugoj minuti preko svog najboljeg strijelca Šveđanina Johna Guidettija, no Utrecht je pred svojim navijačima uspio doći do preokreta. Najprije je rezultat poravnao Daan Bovenberg, a na 2:1 je povisio Edouard Duplan na početku drugog dijela. Konačnih 2:2 postavio je Jerson Cabral koji je u igru ušao sredinom prvog poluvremena zamijenivši ozlijeđenog Sekoua Cissea.

Venlo je nakon 16 utakmica uspio doći do tek druge pobjede u prvenstvu, a danas je bio bolji od Rode JC na svom travnjaku. Gostima je isključen vratar Kieszek na isteku prvih 45 minuta, a do prvog gola igrači Venla došli su iz jedanaesterca kojeg je realizirao Maguire. Za 2:0 zabio je Linssen, a novi kazneni udarac na utakmici dosuđen je u drugom dijelu za goste, no nisu ga pretvorili u pogodak. Susjedi na tablici, Vitesse i Groningen, odigrali su miroljubivih 0:0 premda je sastav iz Arnhema zadnjih 15 minuta imao igrača više.