Odlični Radošević i uvjerljivi Real

Marko Domljanović • srijeda, 14.12.2011.

Večeras su odigrane dvije utakmice u skupini C košarkaške Eurolige u kojima su domaćini bili vrlo uvjerljivi. Posebno se to odnosi na talijanski Emporio Armani koji je, predvođen našim Leonom Radoševićem, razbio goste iz Belgije. Kako je Partizan u Madridu upisao poraz, o četvrtom sudioniku Topa 16 odlučit će dvoboj Beograđana s Armanijem koji je na rasporedu u posljednjem kolu.

Emporio Armani - Belgacom Spirou

Talijani su najvećim dijelom prilično izjednačene prve četvrtine bili u vodstvu, a jedinu prednost gosti iz Belgije imali su u osmoj minuti kada je bilo 13:14. Na to domaćini odgovaraju serijom od 5:0, a Radošević zakucavanjem za 23:18 zaključuje prvu dionicu. U drugom dijelu Armani značajno podiže tempo i nakon samo pet minuta igre ima velikih 42:21, a tu razliku bez većih problema održava do završnice poluvremena kada Hill polaganjem dovodi Belgijance ispod 20 koševa zaostatka - 48:30.

Domaćini su prednost nastavili povećavati i u trećoj četvrtini, a zahvaljujući ponajprije Hairstonu i Bourousisu dolaze i do 28 koševa viška (64:36 u 27. minuti). Međutim, gosti tricom Jadina nekoliko sekundi prije kraja četvrtine zaključuju seriju od 10:1 pa se u posljednjih deset minuta ulazi sa 19 koševa viška za domaćine. Armani je uzvratio sa 14:0 početkom četvrte četvrtine, a tricom Filloya u posljednjim sekundama Talijani dolaze na najvećih i konačnih 88:53.

Leon Radošević je odlično iskoristio pruženih 15 minuta na parketu i sa 17 postignutih koševa bio najbolji strijelac u redovima Armanija dok je Hairston dodao još 15 poena. Kod gostiju su Welsch i Riddick zabili po 12.

Real Madrid - Partizan

Gosti iz Beograda držali su se prvih pet minuta i na polovici prve dionice zaostajali 11:10, ali Real tada podiže tempo i do kraja četvrtine radi seriju od 16:5 za ugodnih 12 poena viška na predahu. Španjolci su prvih nekoliko minuta druge četvrtine održavali razliku iznad deset poena bez većih problema, no tada Beograđani uspijevaju doći do daha i polaganjem Milosavljevića stižu na 44:37 tri minute prije kraj poluvremena. Ipak, domaćini se konsolidiraju nakon minute odmora i, predvođeni Reyesom, do odmora rade seriju od 8:0.

Serija se nastavila sa šest uzastopnih koševa i u drugom dijelu pa je Real u 23. minuti imao 58:37, a nešto kasnije prednost domaćina iznosi i 25 poena (69:44). Partizan je tek krajem četvrtine uspio povezati četiri koša, ali to nije bilo dovoljno za nešto više od 76:56 prije posljednje dionice. Razliku su Španjolci održavali bez većih problema tijekom posljednje četvrtine i na kraju došli do uvjerljivih 101:83.

Najbolji strijelac Reala bio je Carroll koji je upisao 22 koša, a odličan je bio i Mirotić sa 20 koševa i 8 skokova. Kod Partizana su se istaknuli Mačvan sa 16 i Lučić sa 13 koševa, a recimo i da je naš Ante Tomić za Real upisao osam poena.

• Obrisan korisnik15.12.2011. u 16:54
    Lijepo je kada neko ima dobro mišljenje o našim košarkašima:). Leon do sada nije ništa igrao jer je Galinari bio u rosteru, sada će se to promjeniti mada mislim da Belgijanci koji nemaju ni jednog centra nisu baš neko mjerilo za testiranje Leonovih mogućnosti(posebno u obrani). Koliko je meni... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik15.12.2011. u 09:17
    konačno da scariolo da poštenu minutažu radoševiću! u 15 min, 17 poena-bravo leone! daj mu 15-tak min po tekmi, a ne mrvice, pa ćeš vidjeti što mali može, zalizani žabaru! bar će ti igrati obranu, za razliku od fotsisa, koji to nije nikad znao ili rocce, koji je smiješan! o bourusisu sve najbolje... [više na forumu]
  • ALGHAZANTH14.12.2011. u 23:40