Maccabi uništio Efes

Bojan Meštrović • četvrtak, 15.12.2011.

Maccabi je u posljednjoj utakmici devetog kola skupine C na domaćem terenu uvjerljivo slavio protiv Efes Pilsena rezultatom 96:57 . U drugom poluvremenu Izraelci su zabili čak 60 koševa...

Početak utakmice nipošto nije mogao sugerirati ovakav rezultat. Efes je preko Tuncerija i Vujačića napravio seriju 13:0 i došao do +10 (20:10), ali Maccabi je do kraja prve smanjio, a sredinom druge četvrtine koševima Hendrixa preuzeo vodstvo u utakmici. Na poluvrijeme se otišlo rezultatom 36:31 za domaćine.

U nastavku kao da je igrala samo jedna momčad. Igrači Maccabija su sve pogađali, a to je rezultiralo sa 60 poena u drugom poluvremenu i pomalo nestvarnom razlikom od +39 (96:57). Domaćini su imali nevjerojatno visok postotak šuta, čak 65% za dva (26/40) i 50% za tri (11/22). Ovom pobjedom Maccabi se kolo prije kraja vratio na drugo mjesto skupine C.

Najbolji strijelci bili su David Blu s 18 i Sofoklis Schortsanitis sa 17 poena, ali epitet igrača utakmice ponio je Lior Eliyahu (16 koš, devet sk). Kod poraženih najbolju utakmicu odigrao je Kerem Tunceri koji je imao devet koševa i sedam asistencija. Hrvatski reprezentativac Stanko Barać je za 13 minuta na parketu upisao dva koša i tri skoka.