Premiership, 16. kolo, 17.12.2011, 18:30 h
Wigan 1:1 Chelsea
Chelsea

Čech poklonio bod Wiganu

Ante Zovko • subota, 17.12.2011.

Velika greška Petra Čecha donijela je veliki bod Wiganu na njegovu terenu, a Chelseaju, koji je vodio dobrim dijelom drugog poluvremena, zakomplicirala situaciju.

Nakon što je u ponedjeljak prvi u prvenstvu svladao Manchester City i vratio se u utrku za naslov prvaka, Chelsea je sam sebi ponovno otežao situaciju. S 1:1 u Wiganu Londončani se mogu samo nadati povoljnim rezultatima konkurenata na vrhu Premier lige.

Wigan je u prvom dijelu uspio u onome što je imao u planu. Osim što je "parkirao autobus" ispred Alija Al-Habsija, uspio je umrtviti Chelseajevu igru. Bluesi su bili dominantni što se posjeda lopte tiče, ali nisu imali prodora, nije bilo ideje kako probiti čvrsti obrambeni blok.

Tek je u 22. minuti Oriol Romeu uputio prvi udarac na gol koji Al-Habsi skreće pored stative, a najbolju priliku gosti propuštaju u 37. Raul Meireles ubacuje u šesnaesterac, Didier Drogba malo kasni, ali uspijeva pucati malo pored okvira.

S obzirom na tijek utakmice i igru "mačke i miša", pomalo je nevjerojatno da je Wigan bio bliže vodstvu. U 39. minuti Victor Moses iskosa snažno puca, ravno u Branislava Ivanovića koji je zarotirao tijelo i rukom blokirao loptu. Sudac je samo odmahnuo.

Za Wigan ugodna, a za Chelsea frustrirajuća "nula" potrajala je do 56. minute. Dok je liječnička služba Chelseaja sanirala krvarenje Franka Lamparda, Ashley Cole prešao je polovicu terena i sjajnom dijagonalom uposlio Daniela Sturridgea. Mladi napadač još bolje prima loptu i snažnim udarcem pogađa suprotni kut Wiganova gola.

Shvativši da Juan Mata nije ostvario uobičajeni utjecaj na momčad, Andre Villas-Boas ubrzo ga mijenja Jonom Obijem Mikelom, a Wigan postaje sve opasniji. Maynor Figueroa iskušao je reflekse Petra Čecha, a Ivanović je spašavao svojeg vratara u 74. minuti prebacivši loptu glavom preko prečke kad je Čeh bio izvan svojih vrata.

Domaći su postajali sve konkretniji i dočekali su svoju priliku u 86. minuti. Nakon polukontre Čechu je ispala jedna lopta nakon slabijeg udarca, a Jordi Gomez lukavo je čekao s druge strane i gurnuo loptu u mrežu.