Premiership, 16. kolo, 18.12.2011, 13:00 h
Queens Park Rangers
Queens Park Rangers 0:2 Manchester United
Manchester United

Marko Domljanović • nedjelja, 18.12.2011.

Nedjeljni program u Premiershipu vrlo dobrom utakmicom otvorili su Queens Park Rangers i Manchester United. Gosti su ekspresno došli u vodstvo na samom otvaranju susreta, a deset minuta nakon početka drugog dijela lome utakmicu i postavljaju konačan rezultat drugim pogotkom, iako je razlika do kraja mogla biti i veća.

United je poveo već u svom prvom napadu na utakmici nakon što je Valencia nabacio u kazneni prostor domaćina, a Wayne Rooney reagirao na prvoj stativi i glavom pogodio za 1:0. Samo četiri minute kasnije domaćini su mogli do izjednačenja jer je Helguson bio najviši u skoku nakon kornera, ali njegov udarac odlazi malo pored vratnice.

U 17. minuti nova dobra prilika za QPR, ali ovaj put Bothroyd loše puca nakon dodavanja Mackieja i lopta odlazi visoko iznad gola. Gosti uzvraćaju šest minuta kasnije udarcem Phila Jonesa, što je prilično razljutio Rooneyja koji je bio spreman za primanje lopte u kaznenom prostoru.

U 28. minuti gosti su imali sjajnu priliku za povećanje vodstva nakon što je Cerny krivo procijenio let lopte nakon kornera i istu u potpunosti promašio. Evri je preostalo samo da glavom pogodi praznu mrežu, ali Francuz puca prejako i prebacuje domaći gol. Minutu kasnije u prilici je i Jones, ali ovaj put Cerny dobro reagira i spašava mrežu domaćih.

I nakon toga utakmica je nastavljena u visokom tempu i već u 31. minuti Welbeck sjajno puca, a Cerny još jednom odlično reagira pa rezultat ostaje nepromijenjen. Samo dvije minute kasnije prijete i domaćini, ali udarac Bothroyda još jednom nije precizan i lopta odlazi pored gola. U posljednjoj minuti prvog dijela nova prilika za QPR, ali Helguson ne stiže na ubačenu loptu pa momčad iz Manchestera na poluvrijeme odlazi sa minimalnom prednošću.

Deset minuta igre u drugom dijelu bilo je dovoljno Manchester Unitedu da prelomi utakmicu - Carrick je uzeo loptu na polovici svoje momčadi, prošao pokraj nekoliko domaćih igraea i preciznim udarcem okrunio fantastičnu solo-akciju. Tri minute kasnije Evans nakon kornera puca glavom, ali lopta opet odlazi malo iznad grede. U 62. minuti Cerny još jednom odlično reagira poslije novog sjajnog udarca Welbecka koji je išao u gornji desni kut, ali Čeh fantastičnom paradom spašava stvar.

Sedam minuta nakon toga Jones pogađa vratnicu, a QPR do daha dolazi tek u 75. minuti kada Taraabt nabacuje za Campbella, ali napadač domaćih loše puca i lopta završava na tribinama. To je bila i posljednja velika prilika na utakmici, iako je Manchester United još nekoliko puta ozbiljno priprijetio iz kontri, ali rezultat se ipak nije mijenjao. Gosti tako apsolutno zasluženo dolaze do tri boda i privremeno zasjedaju na sam vrh prvenstvene ljestvice.

• zdeso18.12.2011. u 19:57
    Carrick zabio nakon 4 godine!Svaka cast,mislim da je sada svima jasno zasto Ferguson nezeli kupit novog veznjaka pored takvog dijamanta.