Vedran Filipović • nedjelja, 18.12.2011.

U popodnevnom nedjeljnom programu talijanske Serie A Juventus je glatko apsolvirao Novaru dok je gol Ranocchije bio dovoljan za novu pobjedu Nerazzurra. Palermo je bio bezopasan protiv Catanije, a Genoa i Parma svoje su bodove osvojili kasnim pogocima.

Stara Dama se lako pred svojim navijačima obračunala s Novarom, a pogotke za Juve postigli su Simone Pepe u prvom te Fabio Quagliarella u drugom dijelu.

Gosti su u Torinu kapitulirali nakon samo četiri minute kada je De Ceglie ubacio loptu u kazneni prostor gdje Pepeu nije bilo teško zatresti mrežu za 1:0 Bianconera. Nastavili su nakon toga Conteovi momci s napadima, no Giaccherini, Del Piero i Marchisio nisu bili uspješni.

S jednom loptom u mreži gostiju ušlo se u drugi dio, a Juventus je nastavio s apsolutnom terenskom dominacijom. Novara je do daha došla u 66. minuti kada su Rubino i Radovanović zaprijetili Buffonu. Sve dvojbe oko pobjednika riješene su 15 minuta prije kraja, talijanski veznjak koji je postigao prvi gol ovoga je puta bio u ulozi asistenta Quagliarelli koji je matirao Ujkanija.

Juventus je ovom uvjerljivom predstavom pristigao Milan te je trenutačno vodeći klub Serie A, barem do navečer kada Udinese gostuje kod Lazija.

Nakon minimalne pobjede u Genovi preko tjedna, Interu je na gostovanju kod Cesene ponovno bio dovoljan samo jedan pogodak. Početak utakmice ponudio je nekoliko prilika s obje strane, no Nerazzurri su najbolju prigodu imali u 28. minuti. Milito je izborio slobodan udarac s 18 metara po sredini gola, ali udarac Coutinha otišao je preko grede, kao i onaj Milita tik prije nego što je sudac poslao momčadi na odmor.

Cesena se dobro držala protiv giganta iz Milana koji se polako, ali sigurno dižu u formi. Candreva i Mutu mogli su razgaliti navijače na Dino Manuzziju, no gostujuća obrana na čelu s Juliom Cesarom otklonila je sve opasnosti.

Ponovno je Ranieri već na poluvremenu napravio prvu promjenu, iz igre je izašao Coutinho, a ušao Nigerijac Obi. Ključan trenutak dogodio se u 63. minuti - Maicon je ubacio iz slobodnjaka, a branič Ranocchia pospremio loptu iza Antoniolija.

Dobre prilike imali su gosti nakon što su se našli u zaostatku, u 81. minuti pokušali su Mutu i Parolo da bi pet minuta kasnije brazilski čuvar mreže fantastičnim refleksom obranio udarac Ghezzala te sačuvao Interu nova tri boda.

Palermo se nasukao kod Catanije u susretu u kojem su rijetko prijetili domaćim vratima. Napadali su domaći preko Almirona, Barrientosa i Gomeza prije nego što je u 32. minuti Francesco Lodi pogodio za zasluženo vodstvo domaćina.

Sve je riješeno nakon 15 minuta u drugom dijelu. U šesnaestercu Palerma srušen je Maxi Lopez na što su gostujući igrači žestoko protestirali, no Argentincu to nije smetalo da rutinski realizira najstrožu kaznu. Palermo je u 90 minuta uputio tek jedan udarac u okvir domaćega gola, a u sivilo se uklopio i Igor Budan koji je zaigrao posljednjih sedam minuta.

Genoa je pred svojim navijačima svladala Bolognu s 2:1, a tri boda donio im je Pratto pogotkom pred kraj susreta. Nakon nekoliko solidnih prigoda s obje strane, prva mreža koja se zatresla bila je ona gostujuća. Pratto je asistirao Marcu Rossiju koji je bio precizan. Na poluvrijeme se otišlo s tim rezultatom, no nije se dugo čekalo da Bologna odgovori.

Nakon šest minuta u nastavku, Marco di Vaio je poslužio Gastona Ramireza koji servira hladan tuš domaćim pristalicama. Nešto kasnije Di Vaio je pogodio Freyjevu vratnicu, a udarac Gimeneza ukrotio je francuski vratar u 82. minuti. Kako to obično u nogometu i biva, pogodak je pao na drugoj strani. Pratto je ovoga puta zabio na dodavanje Caracciola za tri boda Crveno-plavih.

Sjajna utakmica odigrala se u Parmi gdje je istoimeni domaćin osvojio bod pogotkom Galloppe u sudačkoj nadoknadi. Nije počelo tako crno za Parmu, u 18. je minuti Floccari realizirao udarac s bijele točke te donio veselje navijačima na Ennio Tardiniju. Giallorossi su bolje otvorili nastavak pa David di Michele s dva brza gola u 58. i 61. minuti stavlja uteg na gostujuću stranu vage.

Kada je Cuadrado pogodio u 77. minuta za 1:3, činilo se da će pun plijen na Lecceov bodovni konto, no Pelle u 86. te Galloppa u drugoj minuti sudačke nadoknade postavljaju konačnih 3:3.

• Obrisan korisnik19.12.2011. u 19:01
    "Kada stvorite 17 šansi i date dva gola, to ugrožava zdravlje trenera" A. Conte :D
  • etti18.12.2011. u 19:12
    ''Juventus je ovom uvjerljivom predstavom pristigao Milan te je trenutačno vodeći klub Serie A, barem do navečer kada Udinese gostuje kod Lazija.'' Zar zbilja neko sumnja u to da će Udinese pobijedit sa 6+ pogodaka razlike i zasjest na čelo? Sljedeće kolo je izravna borba za jesenskog prvaka i pada... [više na forumu]
    etti
  • Obrisan korisnik18.12.2011. u 18:43
    koliko god mi je drag, inter sa današnjom igrom neće daleko. užas od utakmice. super da su dobili, ali iz igre nisu šansu stvorili
  • Obrisan korisnik18.12.2011. u 18:21