Vedran Filipović • subota, 17.12.2011.

U subotnjim utakmicama 16. kola talijanske Serie A Chievo i Milan svoje su goste ispratili s dva pogotka u mreži dok je Fiorentina kasnim pogotkom Jovetića spasila bod protiv Atalante.

Rossoneri su se dobar dio utakmice na Meazzi mučili kako probiti obrambeni bedem Siene, ali Nocerino i Ibrahimović nisu dopustili iznenađenje. Inače, domaćini su dobro otvorili susret, odmah na startu su strijelci pogodaka pokušali ugroziti Brkića, no njihovi udarci bili su neprecizni.

Nisu ni gosti bili bez šansi, Reginaldo i Bolzoni su okušali svoje nišanske sprave dok ni švedski internacionalac balkanskih korijena, Taiwo i Seedorf nisu bili golgeterski raspoloženi u prvom dijelu.

Ipak, Bianconeri su popustili u 55. minuti, Robinho je proigrao Nocerina koji trese mrežu za 1:0 da bi deset minuta kasnije Zlatan Ibrahimović riješio pitanje pobjednika s bijele točke.

Mnogo uzbuđenja doživjeli su gledatelji na susretu u Firenci. Gosti iz Bergama kapitulirali su već u devetoj minuti kada je Vargas poslužio Gilardina za prednost Viola.

Uz nekoliko prigoda ili poluprilika s obje strane, taj rezultat bio je na snazi sve do 81. minute kada je Masiello pogodio za izjednačenje. Da šok domaćih navijača bude potpun pobrinuo se Denis koji je pet minuta kasnije zabio za gostujuće vodstvo nakon dodavanja Schelotta.

Ipak, Delija Rossija je u 88. spasio crnogorski adut Stevan Jovetić svojim pogotkom, no remi na domaćem terenu protiv Atalante sigurno neće zadovoljiti navijački puk Fiorentine.

Chievo je u Veroni svladao Cagliari s 2:0, a po jedan pogodak postigli su u svakom poluvremenu. Nakon prigoda Larriveya i Pellissiera, u 35. minuti pogodak je zabio Thereau na dodavanje bivšeg igrača Milana Alberta Paloschija.

12 minuta prošlo je u nastavku, a druga lopta se zakoprcala iza Agazzija. Ovoga puta strijelac se prometnuo u asistenta Sardu koji postavlja konačnih 2:0 za Leteće Magarčiće.

• Obrisan korisnik18.12.2011. u 16:00
    barcelonini igraci se stalno bacaju,tako i interovi i juventusu je poklonjen penal prije nekoliko kola.neznam zasto raspravljate o penalu ksd je vec tad bilo 1:0
  • etti18.12.2011. u 13:50
    Sramota kako je izglumio ovaj penal. Svako kolo Milan dobije penal u zadnje vrijeme