Primera División, 17. kolo, 17.12.2011, 20:00 h
Athletic Bilbao 2:1 Zaragoza
Zaragoza

Athletic u završnici do tri boda

Ante Dubravac • subota, 17.12.2011.

U sklopu 17. kola španjolskog nogometnog prvenstva igrači Athletic Bilbaa na svom su stadionu dočekali posljednjeplasiranu momčad lige Real Zaragozu.

Nakon samo tri minute igre uz dosta sreće lopta se odbija do Markela Susaete koji izlazi pred gostujućeg vratara, ali Roberto zaustavlja njegov pokušaj. Već u idućem napadu još jedan dvoboj istih pojedinaca i opet vratar izlazi kao pobjednik. Ipak u sedmoj minuti treća sreća za Susaetu. Opet dolazi u situaciju jedan na jedan s Robertom, ovoga puta se odlučuje na dribling i smireno pogađa za 1:0.

POČETNI SASTAVI

Athletic Bilbao: Iraizoz, Aurtenetxe, Amorebieta, Martinez, De Marcos, Perez, Iturraspe, Muniain, Herrera, Susaeta i Toquero.
Real Zaragoza: Roberto, Paredes, Lanzaro, Pinter, Juarez, Ponzio, Tomas, Carlos, Lafita, Oriol i Postiga

Poslije kraćeg zatišja u 17. minute nakon kornera u skoku je najviši Fernando Amorebieta međutim njegov udarac odlazi malo pokraj desne stative. U 21. minuti iz svog prvog ozbiljnijeg prelaska polovice igrališta Zaragoza dolazi do velike koristi. Javier Martinez u svom šesnaestercu ruši Lafitu i zarađuje izravni crveni karton. Najstrožu kaznu u izjednačenje pretvara Leonardo Ponzio.

U nastavku susreta gosti su pokušavali prijetiti uglavnom nakon kornera dok su domaćini bez većih problema uspijevali pokriti manjak igrača na terenu pa se na odmor otišlo s rezultatom 1:1.

Prvu opasniju situaciju u drugom poluvremenu gledatelji na San Mamesu su vidjeli u 54. minuti kada iz teške situacije puca Lafita, a Iraizoz loptu odbija u korner. Idućih petnaestak minuta utakmice prolazi u izjednačenoj borbi na sredini terena, ali bez većih uzbuđenje sve do 70. minute kada zbog igranja rukom drugi žuti, isključujući crveni karton dobiva Maurizio Lanzaro pa u posljednjih 20 minuta momčadi ulaze s izjednačenim rezultatom i po jednim igračem manje.

Do kraja susreta domaćini su pokušavali doći do pobjede i njihovi napadi su urodili plodom u 87. minuti. Oscar De Marcos je ušao u gostujući šesnaesterac i poslao prizemnu loptu na koju najbolje reagira Gaizka Toquero i donosi veliko slavlje domaćinima.

U idućem kolu Athletic ide na gostovanja kod Getafea dok će se Real Zaragoza susresti s Racing Santanderom.