Primera División, 17. kolo, 29.11.2011, 21:00 h
Barcelona
Barcelona 4:0 Rayo Vallecano
Rayo Vallecano

Ante Dubravac • utorak, 29.11.2011.

Zbog Barceloninih obaveza na Svjetskom klupskom prvenstvu u Japanu aktualni prvaci su ranije odigrali susret 17. kola Primere u kojem su dočekali Rayo Vallecano. Domaćini su došli do uvjerljive pobjede rezultatom 4:0.

Nakon što su poraženi na gostovanju kod Getafea s minimalnih 1:0 te dopustili Real Madridu da im pobjegne na šest bodova prednosti nogometaši Barcelone su unaprijed odigrali susret 17. kola španjolskog nogometnog prvenstva.

Susret je otvoren zanimljivim udarcem Andresa Inieste koji s centra igrališta pokušava iznenaditi gostujućeg vratara Cobena, ali on loptu odbija u korner. Već u idućem napadu prijete i gosti međutim udarac Lassana Bangoure odlazi pokraj gola. U 16. minuti Xavi odlično pronalazi Danija Alvesa, ali Cobeno brani njegov pokušaj.

Žuti Piqueu

U 84. minuti susreta Pique je namjerno odugovlačio s izvođenjem slobodnog udarca sve dok mu sudac Miguel Perez Lasa nije pokazao žuti karton zbog kojeg će stoper Barcelone propustiti susret s Levanteom, ali će biti na raspolaganju treneru za El Clasico.

U 29. minuti Barcelona dolazi do vodstva. Lopta dolazi do Alexisa Sancheza koji vara svoga čuvara i preciznim udarcem od vratnice pogađa za vodstvo domaćina 1:0. Dvije minute kasnije lijepa kombinacija Inieste i Lionela Messija koji pogađa vanjski dio mreže. Na drugoj strani uzvraća Michel, ali udarac odlazi visoko preko gola.

Četiri minuta prije odlaska na odmor Barcelona povisuje svoju prednost. Messi je dubinskom loptom tražio Xavija, međutim ona se odbija do Sancheza koji bez problema zabija za 2:0. Tri minute kasnije Pique odlično pronalazi Alvesa koji izlazi sam pred gostujućeg vratara i zatim nesebično asistira za Davida Villu koji posprema loptu u mrežu za veliku rezultatsku prednost Barcelone s kojom se otišlo na odmor.

Samo pet minuta igre u nastavku bilo je dovoljno Barceloni da dođe do svog četvrtog pogotka. Messi je primio loptu s desne strane i jednostavno pretrčao svoje čuvare te smireno zabio svoj 16. golu u ovogodišnjem izdanju Primere. I ostatak drugog poluvremena protekao je u dominaciji domaćina, ali ozbiljnijih opasnosti za vratare nije bilo sve do 70. minute kada Villa koristi grešku obrane gostiju, ali njegov pokušaj loba odlazi preko vratiju.

Do kraja susreta Barcelona je bez većih problema kontrolirala utakmicu i upisala novu pobjedu. Zanimljivo je spomenuti da Barcelona ove sezone nije primila niti jedan pogodak na Nou Campu.

U idućem kolu Barcelona opet na svom stadionu dočekuje četvrtoplasiranu momčad lige Levante dok će Rayo Vallecano još jednom na gostovanje, ovoga puta u Madrid kod Atletica.

• Obrisan korisnik30.11.2011. u 13:10
    Alexis je nažalost izgubia dosta ozljedom, ali on bi moga bit velika snaga Barce ove sezone. Brz, odličan dribler, zan zabiti gol. Može sve 3 pozicije u napadu igrati...
  • Obrisan korisnik30.11.2011. u 12:42
    smiješno je kad vidim portale kako nakon jednog (prvog sezonskog!) poraza odmah pričaju o "velikom" padu Barce.sezona je praktički još u početku i dok ne prođu dva el klasika, sve je moguće.
  • Obrisan korisnik30.11.2011. u 10:08
    Messi je....(kakva lakoća)... ma dosadan sam...Messi je bog nogometa:-)
  • django 929.11.2011. u 23:30
    Barca je poput podvojene ličnosti ove sezone. Doma sve redom gaze, dok u gostima igraju neprepoznatljivo i ispuštaju bodove. Drago mi je da je Guardiola prestao eksperimentirati s onom 3-4-3 formacijom, a ne bi škodilo da malo više rotira te da odmori Messi-a. Još Levante pa gostovanje u Madridu... [više na forumu]