Getafe preokrenuo protiv Mallorce

Bojan Meštrović • subota, 17.12.2011.

Odličan nogomet viđen je u prve dvije subotnje utakmice španjolske Primere. U obje utakmice slavili su gosti, Espanyol protiv Sportinga te Getafe protiv Mallorce.

Getafe je u posljednjih sedam kola naizmjence gubio pa pobjeđivao te je danas prema tome rasporedu trebala biti pobjeda, a tako je i bilo. Već nakon deset sekundi igre napadač Miku je izašao sam pred golmana Mallorce, ali pucao je pokraj vrata i upropastio sjajnu priliku. U desetoj minuti domaćini su došli do vodstva. Pereira je izveo korner, golman Moya krivo procijenio let lopte, a Ramis glavom poentirao za 1:0.

Do poluvremena su gosti preko dvostrukog strijelca Barrade uspjeli preokrenuti utakmicu. Prvi gol zabio je u 28. minuti kada je pucao s desetak metara, a lopta se odbila od Cendrosa i ušla u gol. Petnaest minuta poslije, Miku i Barrada sami su izašli pred golmana Aouatea i lagano doveli Getafe u vodstvo. U drugom poluvremenu Malaga je bila bolji protivnik i nekoliko puta bila nadomak izjednačujućeg gola, ali je Getafe ipak kući otišao s punim plijenom.

Espanyol je protiv Sportinga odlično otvorio utakmicu i već u trećoj minuti stigao do vodstva golom napadača Thievyja koji je zaobišao svog čuvara i s dvadesetak metara odlično pogodio u sam kut Sportingova gola. Domaćini su se pokušali vratiti, ali De las Cuevas je nekoliko puta bio neprecizan.

U 61. minuti De las Cuevas izvodi korner, a na prvoj stativi David Barral petom fantastično prebacuje obrambene igrače i golmana i vraća stvari na početak. Kada su se domaćini već ponadali da mogu doći do sva tri boda, šest minuta prije kraja utakmice Sergio Garcia sam izlazi pred gol Sportinga i zabija za 2:1. Mate Bilić je za domaćine ušao u 69. minuti i uputio nekoliko udaraca, ali gosti su ih sve uspjeli blokirati i zasluženo došli do pobjede.