Bundesliga, 17. kolo, 17.12.2011, 18:30 h
Schalke 04 5:0 Werder Bremen
Werder Bremen

Werder potopljen uz hat-trick Raula

Borna Rupnik • subota, 17.12.2011.

Schalke iz Gelsenkirchena zadržao je priključak s dortmundskom Borussijom i na zimsku će stanku sa samo tri boda zaostatka za Bayernom. Na domaćem je teren deklasirao Werder s uvjerljivih 5:0...

Derbi 17. kola njemačkog nogometnog prvenstva igran je u Gelsenkirchenu, ali domaći Schalke pobrinuo se da ne bude nimalo neizvjestan. Do tri su boda nogometaši Huuba Stevensa stigli isprativši Werder s pet pogodaka u mreži.

Stevens na hlađenju

Domaći trener Huub Stevens je kraj odlične utakmice svoje momčadi dočekao na - tribini. Sredinom drugog poluvremena, unatoč vodstvu Schalkea 3:0, imao je nešto za prigovoriti sucima utakmice te je udaljen s klupe.

Na prvi se čekalo samo 16 minuta: Huntelaar je pogodio stativu, Wiese propustio uhvatiti loptu, a Raul još jednom u svojoj karijeri pokazuje "nos za gol" i posprema loptu u mrežu za 1:0. Samo četiri minute poslije obrana Werdera statično promatra ne baš savršeno, ali učinkovito kombiniranje Huntelaara i Raula u šesnaestercu, kojeg španjolski napadač - uz sumnju u zaleđe - pretvara u udvostručenje vodstva.

Werder je potom bio nešto aktivniji, ali pri kraju poluvremena na životu ih je održao Wiese, s dvije parade obranivši dobre udarce Pukkija i Huntelaara. Svoj je obol pobjedi Schalkea na početku nastavka dao i vratar Unnerstall, a potom su domaćini dotukli goste.

U 63. minuti ubacuje Fuchs, a Raul glavom postiže hat-trick, zatim grčki branič Papadopoulos, također glavom, neometan, zakucava loptu iza Wiesea za 4:0, a konačnih 5:0 postavio je Huntelaar u 70. minuti, tik što mu je gotovo identičan pogodak bio poništen zbog zaleđa.

Werder će tako drugi dio Bundeslige dočekati s 29 bodova na kontu.