Nürnberg šokirao BayArenu

Ante Zovko • subota, 17.12.2011.

Aktualni prvak Borussia Dortmund ostala je na tri boda zaostatka iza jesenskog prvaka Bayerna pobjedom u Freiburgu. Važnu pobjedu bilježi Wolfsburg koji je pobjegao iz opasne zone, a Bayer je potopljen na BayAreni.

Utrka za naslov nastavit će se u neizvjesnom tonu i u siječnju. Za to se pobrinuo prvak, Borussia iz Dortmunda koja je s 4:1 rastužila domaće navijače u Freiburgu, gdje je Ivan Perišić igrao od 70. minute.

Borussia je povela u stilu Barcelone. Lijepu akciju zaključio je Lewandowski u sedmoj minuti. Izjednačava Rosenthal u 34. nakon duplog pasa na vrhu šesnaesterca. Gosti vode opet od 44. minute nakon što su dobili poklon-loptu u na sredini terena. U akciji dva na jedan Gundogan lagano poentira, dok su domaći prosvjedovali zbog zaleđa. 3:1 postavlja Grosskreutz u 59., a Lewandowski opet pogađa u 70.

Vrlo važnu pobjedu upisao je Wolfsburg protiv Stuttgarta. Jedini pogodak vrijedan 20. boda i 12. pozicije postigao je Polter u 74. minuti. Mario Mandžukić odigrao je cijelu utakmicu za Vukove.

Najviše je odjeknuo poraz Bayera od Nürnberga u Leverkusenu 3:0. Domaći, koji su jučer saznali da su dobili Barcelonu u osmini finala Lige prvaka, popustili su nakon samo osam minuta, kad pogađa Daniel Didavi, a Jens Hegeler udvostručuje vodstvo, a ni četvrtina utakmice nije bila prošla. Utakmicu je riješio Tomas Pekhart u 73. minuti prekinuvši tako Bayerov niz od šest utakmica bez poraza. Nürnberg je pak pobjegao iz opasne zone, barem na jedan dan.

HSV pod vodstvom Thorstena Finka i dalje ne zna za poraz, ali slaba je to utjeha nakon 1:1 protiv Augsburga. Zapravo, Hamburžani su morali spašavati bod nakon što je Öhrl doveo goste u vodstvo u 63. minuti. Četiri minute kasnije poravnao je Guerrero. Ivo Iličević odigrao je cijelu utakmicu, a Mladen Petrić se vratio u početnu postavu i odigrao 70 minuta.

Istim rezultatom bodove su podijelili Hoffenheim i Hertha te se zadržali u sredini poretka.