Nikola Vlahović • nedjelja, 18.12.2011.

Villarreal je u 16. kolu španjolskog nogometnog prvenstva ponovno prosuo bodove, a utakmicu bez golova odigrali su Santander i Sociedad. U vrlo zanimljivoj i uzbudljivoj utakmici Valencia je pobijedila Malagu, a junak Šišmiša bio je Soldado...

Osasuna je na svom stadionu ugostila Villarreal, koji je tražio bodove kako bi barem malo utekao od opasne zone. Iako je do 75. minute imao sva tri boda, Villarreal je na kraju ostao bez bodova. Žuta podmornica povela je u 64. minuti preko Marcosa Rubena, međutim, domaćini su uspjeli preokrenuti rezultat i na kraju slaviti rezultatom 2:1.

Domaće navijače u 75. minuti obradovao je Ibrahima Balde, kada je matirao gostujućeg vratara za poravnanje rezultata. Nakon toga Osasuna je krenula i po drugi pogodak, a to joj se isplatilo u 83. minuti. Za eksploziju oduševljenja na stadionu Reyno de Navarra najzaslužniji je Sergio, koji je glavom zabio pogodak vrijedan tri boda.

U ne baš atraktivnoj utakmici bodove su podijelili Racing Santander i Real Sociedad. Najveće uzbuđenje na utakmici dogodilo se u 54. minuti kada je sudac pokazao drugi žuti karton Inigu Martinezu. Iako su domaćini imali igrača više nisu uspjeli zatresti mrežu Brava te su se na kraju i jedni i drugi morali zadovoljiti bodom.

Vrlo uzbudljivo i zanimljivo prvo poluvrijeme odigrali su Valencia i Malaga. I jedni i drugi otvoreno su krenuli u utakmicu te su imali po nekoliko prilika, a Valencia je povela u 35. minuti. Odličnu je dubinsku loptu poslao Jonas, lukavo je zaleđe izbjegao Soldado, zaobišao gostujućeg vratara te lagano zabio za 1:0. Bio je to deseti gol napadača Šišmiša ove sezone.

Atraktivno se nastavilo i u drugom poluvremenu, a u 61. minuti Valencia je povećala svoju prednost. Ponovno je u glavnoj ulozi bio Soldado koji je postigao fenomenalan pogodak. Loptu je u šesnaesterac Malage ubacio Jordi Alba, a tamo ju je dočekao Soldado te je iz voleja poslao u gol pored nemoćnog Caballera. Do kraja utakmice nije bilo promjene rezultata te je Valencia sasvim zasluženo došla do novih bodova.

• cimbo19.12.2011. u 08:15
    svaka cast Soldadu na dva gola, ali tko god je gledao jucerasnju tekmu onda mu je jasno da je Soldado zabio samo dva(buduci da je imao jos 2-3 100% -tne sanse).
    cimbo
  • Obrisan korisnik19.12.2011. u 00:33
    Nisu milijuni sve što..(šta ja znam) Malaga je samo primjer (uz PSG, City, itd.) da rezultati ne dolaze preko noći, ma koliko novaca (i truda) uložio
  • Obrisan korisnik19.12.2011. u 00:04
    koja golcina roberta goldada!! :) AMUNT VALENCIA! :)
  • Obrisan korisnik18.12.2011. u 23:53
    U dosadašnjem djelu prvenstva Malaga me dosta razočarala. Očekivao sam puno više od njih uzevši u obzir kolko milijuna imaju na raspolaganju.