Roma šokirala San Paolo

Branimir Markota • nedjelja, 18.12.2011.

U posljednje dvije utakmice 15. kola Serie A na rasporedu su bili derbi utakmice na rimskom Olimpicu i napuljskom San Paolu. U uzbudljivoj utakmici u Napulju Roma je pokazala više nogometnog umijeća i slavila 3:1, dok su u borbi za sam vrh ljestvice Lazio i Udinese odigrali 2:2.

Utakmica na kišom okupanom San Paolu šokantno je počela za Napolitance. Već u trećoj minuti Roma je došla u vodstvo zahvaljujući nespretnoj reakciji domaćeg vratara Morgana De Sanctisa. Lamela je fantastično prošao po lijevoj strani, oslobodivši se nekoliko Napolijevih igrača, uputio centaršut kojeg je nesretni De Sanctis pospremio u vlastitu mrežu.

Nakon početnog šoka Napoli je uspostavio terensku inicijativu, no nikako nisu uspjeli savladati vratara Vučice, Stekelenburga. Najbliže izjednačenju domaći nogometaši bili su u 24. minuti kada je Zuniga lijepo prošao po lijevoj strani Romine obrane i našao usamljenog Hamšika, koji promašuje mrtvu šansu. Do kraja poluvremena Napoli je prijetio preko raspoloženog Zunige i Lavezzija, no rezultat se nije mijenjao.

Napoli je žestoko navalio u nastavku. Zuniga je bio prava napast za obranu Rome, no njegove prodore napadači Napolija nisu nikako uspijevali konkretizirati. U 53. minuti se rodila odlična prilika za Lavezzija, no Argentinac je slabo reagirao i još jedna prilika za izjednačenje je otišla u nepovrat.

U jeku Napolijevih napada Roma je u 59. minuti preko Osvalda po drugi put večeras šokirala domaće navijače, povela 2:0 i stigla nadomak velike pobjede. U 72. minuti do tada nevidljivi Cavani našao se u dobroj prilici, no Stekelenburg je bio na visini zadatka. Dvije minute kasnije Roma je mogla povisiti vodstvo, no Osvaldov udarac odlazi tik pored lijeve De Sanctisove vratnice.

Napoli je ipak uspio doći do pogotka u 82. minuti preko Hamšika, no do kraja utakmice nisu uspjeli napraviti preokret. Čak štoviše, Roma je pogotkom Simplicija u posljednjim trenutcima utakmice došla do konačnih 3:1. Ovom pobjedom Roma se izjednačila s Napolijem na tablici i nagovijestila put ka vrhu talijanskog nogometa.

Dopadljivu nogometnu predstavu na rimskom Olimpicu odigrali su susjedi na ljestvici, Lazio i Udinese. Utakmica je završila 2:2, a takvim raspletom zasigurno je najzadovoljniji torinski Juventus koji je ostao sam na čelu Serie A. Poveli su gosti preko Floresa u 27. minuti. U smiraju prvog poluvremena izjednačuje Lulić, da bi Ferronetti golom u vlastitu mrežu režirao preokret Lazija. Konačnih 2:2 postavlja Pinzi u 74. minuti.

• Obrisan korisnik19.12.2011. u 15:00
    napoli je odlična ekipa, ali ne možeš sa stoperima poput campagnara i aronice ići na naslov
  • Mihalj18.12.2011. u 23:18
    Forza Roma!
    Mihalj
  • zdeso18.12.2011. u 23:18
    Vjerovatno zato sto je reporter gledao utakmicu Napoli-Roma,a ne Lazio-Udinese Evo linkovi od mrtvog Napolija :autogol golmana http://www.dailymotion.com/video/xn32zi_napoli-0-1-as-roma_sport?start=17#from=embediframe promasaj... [više na forumu]
    zdeso
  • Obrisan korisnik18.12.2011. u 23:15
    zašto je izvještaj o utakmici drugog Udinesea i četvrtog Lazia pet puta kraći nego izvještaj o Napoliju i Romi makar su počeli u isto vrijeme?
  • zdeso18.12.2011. u 23:09
    Svaka cast Napoli bas ste morali kiksat i bacit me na tiketu.Oni Hamsik pa sto taj moze falit to istine nisu.